Kas ir «Baltijas ceļš»? Atbild jaunieši Rīgas ielās

Kopš "Baltijas ceļa" norises ir izaugusi vesela paaudze, kas par tālaika notikumiem zina no skolās mācītā vai ģimenēs runātā. Aptaujājot jauniešus Rīgas ielās, nākas dzirdēt atšķirīgas atbildes, arī to, ka "Baltijas ceļš" ir jaunā dzelzceļa līnija.

Rīgas ielās aptaujāto jauniešu atbildes par to, kas "Baltijas ceļš":

„Šorīt kaut ko tviterī lasīju par to, ka sadosies rokās, par kaut kādu kampaņu, bet precīzi nezināšu,” atzīst Toms.

Arī Katrīna neslēpj, ka nezina atbildi: „Nē, es nedzīvoju Latvijā.”

Savukārt Edvardam tas asociējas ar infrastruktūras objektu: „Kaut kāds liels ceļš caur visu Baltiju, caur visām Baltijas valstīm.”

„Tas bija tā kā trīs Baltijas valstu iedzīvotāji, sadevās rokās caur visai Baltijai, kā protestu Padomju Savienības režīmam,” skaidro Austris.

Arī Kristīnes versija ir līdzīga: „Tas bija kad igauņi un lietuvieši, un latvieši tā kā apvienojās, lai paustu savu nostāju?”

„Tas ir spēks, manuprāt, tas ir garīgs spēks, ko cilvēki tā kā nodod un ļoti lielas emocijas, un, manuprāt, lai kaut kas tāds notiktu, ir jābūt ļoti lielai vēlēšanās pēc kaut kā, lai to izdarītu,” pauž Sintija.

Piektdien Baltijas valstīs atzīmē 24. gadadienu kopš vēsturiskās “Baltijas ceļa” akcijas, kad, protestējot pret PSRS okupāciju, rokās sadevās latvieši, lietuvieši un igauņi. Dzīvā ķēde sešu simtu kilometru garumā. Automaģistrāle Viļņa – Rīga – Tallina kļuva par iespaidīgas nevardarbīga protesta un solidaritātes paušanas norises vietu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti