Kartupeļu lakstu puve kaitē arī tomātiem; tās dēļ mazdārziņos sāk vākt ražu

Ik vasaru mazdārziņos ierastā kartupeļu slimība – lakstu puve – šosezon bijusi īpaši agresīva un pretēji citiem gadiem daudzviet dārzus skārusi jau pirms Jāņiem, liecina Valsts augu aizsardzības dienesta novērojumi.

Iemesls agrai slimības izplatībai ir atbilstoši laikapstākļi – mitrs laiks. Savukārt no jūlija beigām mērenā klimata dēļ puve jau strauji pārņēmusi dārzus, kuros nav izmantoti augu aizsardzības līdzekļi. Kā stāsta dienesta Integrētās augu aizsardzības daļas vadītāja Anitra Lestlande, šīs slimības ierosinātājs sācis ceļu arī tomātu stādījumos.

"Slimībai šie laika apstakļi patīk, un tā iet ārkārtīgi agresīvi uz priekšu. Atsevišķās vietās jau pirms trīs nedēļām [kartupeļu] laksti nopļauti. Es domāju, ja būs labvēlīgs laiks brīvdienās, jau sāksies ražas novākšana. [Tomātiem] tā pati puve, izraisītājs tas pats. Un, ja siltumnīcas durvis stāv vaļā, sporas ar vēju lido, tiek ienestas siltumnīcā un tradicionāli ap šo laiku arī tomāti saslimst. iesaku - kad sākas miglainie rīti, kas lakstu puvei ļoti patīk, tos zaļos tomātus, kas jau ir normālā lielumā, noņēmt, nolasīt, nest iekšā telpās. Tas novērsīs bojāšanos. Ja infekcija uz tiem jau ir, tad, septembrī ienesot iekšā, jau pēc nedēļas tomāti izskatās brūni un nelietojami," klāsta Lestlande.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti