Kartupeļu audzētājiem stāstīs par eksporta iespējām

Lai rastu risinājumu, kā veicināt vietējo kartupeļu eksportu uz Krieviju, Valsts augu aizsardzības dienests ceturtdien rīko informatīvu sanāksmi kartupeļu audzētājiem par tēmu “Kartupeļi un to eksports uz Krievijas Federāciju”.

Krievija 2013.gada vasaras vidū bija aizliegusi kartupeļu eksportu no Eiropas Savienības (ES) valstīm. Tas skāra arī Latvijas kartupeļu audzētājus.

„Latvijā ir tā specifika, ka zemnieks pats neeksportē kartupeļus - viņš pārdod firmai un firma tālāk eksportē. Tas ir viens no mūsu vājajiem punktiem, jo zemnieks pavasarī nezina, vai no viņa šī firma pirks vai nepirks kartupeļus. Zemnieks pavasarī nezina, vai viņam ieguldīt papildus līdzekļus, lai pārbaudītu uz Krievijas karantīnas organismiem vai neieguldīt šos līdzekļus. Lai pārrunātu šo situāciju - kā viņi redz no savas puses, mēs no savas puses -, kādas ir prasības, kas viņiem jādara. Mēs stāstīsim un interesēsimies, lai potenciāli jau ar nākošo gadu varētu eksportēt uz Krieviju,” stāsta Augu karantīnas departamenta direktore Gunita Ščupele.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti