Rīta intervija

VA rektors Gatis Krūmiņš par 4. Pasaules latviešu zinātnieku kongresu, zinātni Latvijā

Rīta intervija

LR valdes padomniece Baiba Pētersone par sabiedrisko mediju aiziešanu no reklāmas tirgus

Konkurences padomes priekšsēdētāja Skaidrīte Ābrama par pašvaldību konkurenci

Kārtējo reizi nelemj par rīkiem vietvaru uzņēmumu konkurences uzraudzīšanai

Otrdien, 19.jūnijā, kārtējo reizi lemts neskatīt grozījumus Konkurences likumā, kas ļautu Konkurences padomei ierobežot pašvaldību tiesības ar saviem noteikumiem palīdzēt pašvaldības uzņēmumiem izkonkurēt privātuzņēmumus.

Konkurences padomes vadītāja Skaidrīte Ābrama intervijā Latvijas Radio norādīja, ka lēmuma atlikšanai pašlaik argumenti neesot bijuši. Tā esot kārtējā reize, kad valdība izvairās lemt, apliecina pašvaldību lobija spēku un nevēlēšanos radīt vienlīdzīgus konkurences apstākļus.

“Tas ir arī zināms interešu konflikts. Ja šādā veidā tiek pieņemti likumi, ka kāda puse – publiska persona – to var pilnībā noprotestēt, tad likuma pieņemšanas gaita nav normāla,” sacīja Ābrama.

Pašlaik Konkurences padome var vienīgi ieteikt pašvaldībām nekropļot konkurenci, ko bieži vietvaras neņemot vērā. “Šobrīd mums ir ļoti vājš rīks – tikai ieteikt, aicināt nedarīt tā. (..) Ja [pašvaldības] uzņēmums nav tādā dominējošā stāvoklī, lai pret to varētu vērsties ar Konkurences likuma bardzību, tad mūsu spēkos ir tikai aicināt un lūgt tā nedarīt,” norādīja Ābrama.

Viņa skaidroja, ka grozījumi Konkurences padomei, konstatējot konkurences pārkāpumus publiskās personas dibinātajā uzņēmumā, ļautu iesniegt ziņojumu Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai (VARAM). Padomei gan nav paredzētas pilnvaras rosināt lietu pret pašvaldību vai ministriju.

KONTEKSTS:

Grozījumus Konkurences likumā, kas ļautu stingrāk iegrožot pašvaldības, ja tās izmanto savu stāvokli negodīgai cīņai attiecībā pret privātajiem komersantiem, Ministru kabinetā apsprieda jau 2017.gada martā. Tomēr pašvaldību un Ekonomikas ministrijas domstarpības nobremzējušas izmaiņas. Turpmāk valdība vairākkārt atlika Konkurences likuma grozījumus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti