Kārtējo Krievijas raķešu mācību pirmajā dienā Baltijas jūrā aktivitātes nav novērotas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Krievijas Jūras spēki no otrdienas, 17.aprīļa, līdz 19.aprīlim rezervējuši gaisa telpu virs Latvijas ekskluzīvās ekonomiskās zonas Baltijas jūrā, kur 19.aprīlī plāno veikt raķešu šaušanas pārbaudi. Krievijas informācija par mācībām tāpat kā iepriekšējo reizi ir skopa, bet otrdien nekādas aktivitātes nav fiksētas, LTV “Panorāmai” pastāstīja Aizsardzības ministrijas valsts sekretārs Jānis Garisons.

Līdzīgi kā iepriekšējā reizē aprīļa sākumā Nacionālie bruņotie spēki arī šoreiz novēro Krievijas plānoto raķešu šaušanu Latvijas ekskluzīvajā ekonomiskajā zonā.   

Garisons pastāstīja, ka otrdien aktivitāte nav fiksēta.

Tāpat ka iepriekš Krievija rezervēja gaisa telpu mācībām, bet nesniedza plašāku informāciju par to, ko grasās izmēģināt.  

Ja Maskavai būtu vēlme veicināt uzticību, mācībās varēja aicināt arī starptautiskos novērotājus, šādi mehānismi pastāv, tā būtu laba prakse, taču tas nenotika, atzina Garisons.  

Viņš pieļāva, ka ar šīm mācībām Krievija mēģina radīt spriedzi, taču uzsvēra, ka nevajadzētu krist histērija.

Tikmēr Lietuva iesniegusi Krievijai notu par robežas pārkāpšanu Kuršu jomā. Pirmdien Krievijas robežsardzes patruļkuģis šķērsoja abu valstu robežu un uz divām minūtēm iebrauca Lietuvas ūdeņos. Lietuva notā aicina paskaidrot rīcību un gādāt, lai tā vairs neatkārtotos.

KONTEKSTS: 

Krievijas Galvenais gaisa satiksmes vadības centrs informējis Latvijas Civilās aviācijas aģentūru, ka Krievijas Jūras spēki no 17. līdz 19.aprīlim rezervējuši gaisa telpu un plāno raķešu šaušanas pārbaudi gaisa telpā virs Latvijas ekskluzīvās ekonomiskās zonas Baltijas jūrā. Krievija 19.aprīlī, laikā no plkst.11 līdz 23, plāno veikt raķešu šaušanas pārbaudi.

Krievija jau iepriekš bija rezervējusi gaisa telpu virs Latvijas ekskluzīvās ekonomiskās zonas Baltijas jūrā, lai veiktu raķešu šaušanas mācības no 4. līdz 6.aprīlim. Taču mācību laikā netika izšauta neviena raķete.

Latvijas Aizsardzības ministrija norāda, ka šādas mācības uzskatāmas kā daļa no Krievijas stratēģiskās komunikācijas un spēka demonstrēšanas citām reģiona valstīm.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti