Karte: Kurās pašvaldībās ir nodrošinātas telpas pašizolācijai vai karantīnai

Vairākas pašvaldības apzinājušas telpas un iespējas, kur cilvēkiem piedāvāt pašizolāciju (viesnīcās, tūrisma mītnēs, kopmītnēs, pašvaldības nodrošinātos dzīvokļos u. c.),  un kopumā 78 pašvaldība nodrošina telpas pašizolācijai, bet 38 pašvaldībās tādu nav, liecina Latvijas Pašvaldību savienības apkopotā informācija.

Karte: (dati: LPS. noklikšķini, lai palielinātu)

Rīgā viesnīcas un hosteļi ir gatavi uzņemt iedzīvotājus pašizolācijai, nodrošinot izmitināšanu aptuveni 2000 personām. Tiek piedāvāti numuri ar dažādu vietu skaitu cenās no 20 līdz 74 eiro diennaktī. Nepieciešamības gadījumā ir iespēja atvērt vēl divas viesnīcas, kā arī aicināti pieteikties citu viesnīcu un hosteļu pārstāvji.

Ventspilī atsaukušies dažādi naktsmītņu uzņēmēji, kuri piedāvā dzīvokļus vai telpas cilvēkiem, kam stingri jāievēro pašizolācija. Tika atklāta pielāgota ēka vieglas formas Covid-19 slimnieku pagaidu izolācijai. Šobrīd ēkā ir aprīkotas 64 gultasvietas, bet kopumā te var izvietot līdz pat 85 gultasvietām.

Liepājā saņemti 12 piedāvājumi no iedzīvotājiem, kuri piedāvā savas privātās telpas cilvēku pašizolācijai, kam tas ir nepieciešams.

Jelgavā pašizolācijas iespējas pašvaldība nodrošina sadarbībā ar pilsētas viesnīcu. Izdevumu segšanas iespēja trūcīgiem un maznodrošinātiem iedzīvotājiem, kā arī personām, kuras finansiāli ietekmējusi izraisītā krīze.

Valmierā 24. martā atklāts “Pašizolācijas pakalpojuma” piedāvājums.

Jēkabpilī pašvaldība apzinājusi pašizolācijas iespējas pilsētā, un viesus gatavi uzņemt ir viesnīca “Luiize” un apartamenti “Old Town Apartments”.

Aizkraukles novadā pašvaldības aicinājumam sniegt atbalstu mājas karantīnā esošajiem, kā arī senioriem atsaukušies gan uzņēmēji, gan privātpersonas – kopskaitā ap 20. Katru dienu pašvaldība saņem arvien jaunas vēstules.

Alsungas novadā tiek nodrošināta iespēja tiem, kas atgriežas no ārvalstīm, pašizolēties un pavadīt šīs 14 dienas pašvaldības nodrošinātās telpās, kā arī šādas telpas piedāvā tūrisma pakalpojuma sniedzēji.

Alūksnes novadā apzināti un tiek piedāvāti dzīvokļi, lai pašizolētos.

Cēsu novadā jau kopš 16. marta pašvaldība sniedz palīdzību ar pašizolāciju tiem, kam tā nepieciešama, tāpat palīdz ar ēdiena un preču piegādi tiem, kuri atrodas pašizolācijā vai kādu citādu iemeslu dēļ netiek uz veikalu – gan ar pašvaldības, gan brīvprātīgo palīdzību.

Gulbenes novadā pašizolēšanās mītnes piedāvā viesu nami un apartamenti.

Limbažu novadā pašvaldība aicina atsaukties uzņēmējus, kuri gatavi organizēt medikamentu un pārtikas piegādes uz mājām vai nepieciešamības gadījumā izmitināt viesu namos tos iedzīvotājus, kuriem jāievēro pašizolācijas laiks. Šim aicinājumam jau atsaukušies vairāki uzņēmēji.

Madonas novadā pašvaldība, sadarbojoties ar nevalstiskajām organizācijām, iekārtojusi telpas cilvēkiem, kuriem nepieciešams atrasties paškarantīnā, taču nav tam piemērotu apstākļu. Pakalpojums tiek nodrošināts bez maksas. Tāpat apzinātas rezerves iespējas novada viesu namos, citās pašvaldībai piederošās telpās, piemēram, Rupsalā, kas agrāk bija kā aprūpes centra “Latgale” filiāle, taču šobrīd ir tukšas, bet izmantojamas telpas. Sociālā dienesta darbinieki nodrošina pirmās nepieciešamības preču piegādi novada iedzīvotājiem, kuri atrodas karantīnā vai pašizolācijā. Apzināti sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumi, kas gatavi piegādāt ēdienu uz mājām šajos pašizolācijas vai karantīnas apstākļos.

Pļaviņu novadā apzināti visi novada uzņēmēji, kas darbojas viesnīcu un tūrisma jomā, apkopota informācija, cik personas un kur var izolēt novadā, ja tas nepieciešams.

Priekuļu novadā pašizolēties iespējams divās viesnīcās.

Salacgrīvas novadā pašvaldība apzinājusi viesu mājas, kuras būtu gatavas izmitināt karantīnā un pašizolācijā dzīvojošos.

Saldus novadā pašvaldība nodrošina telpas, kur iedzīvotāji pēc atgriešanās no ārzemēm var pašizolēties. Personām, kurām nav iespējas sarūpēt pārtiku, tajā skaitā tiem, kas atrodas karantīnā vai pašizolācijā, ir iespēja saņemt pārtikas pakas.

Smiltenes novadā apzināti brīvprātīgie, kuri būtu gatavi nodrošināt palīdzības sniegšanu. Kopumā aicinājumam līdz 7. aprīlim bija atsaukušās 16 personas un 11 uzņēmumi, kas ir gatavi palīdzēt piedāvāt pašizolāciju, transporta pakalpojumus, ēdienu gatavošanu u. c.

Valkas novadā piedāvā iespēju pašizolēties pašvaldības piedāvātā dzīvoklī vai telpās gadījumos, ja persona vai ģimene ir atgriezusies no ārzemēm un dzīvo kopā ar kādu no Covid-19 riska grupā pakļautajiem cilvēkiem, bet nav iespējas palikt citā savā īpašumā. Ja būs nepieciešama palīdzība pirmās nepieciešamības preču – pārtikas un medikamentu piegādei dzīvesvietā, to nodrošinās sociālā dienesta darbinieki, piesaistot brīvprātīgos.

KONTEKSTS:

Latvijā pirmoreiz Covid-19 vīruss konstatēts 2020. gada 2. martā. Vīrusa izplatības ierobežošanai 12. martā nolemts Latvijā izsludināt ārkārtējo situāciju, kuru 7. aprīlī pagarināja vēl par mēnesi – līdz 12. maijam. Ārkārtējās situācijas laikā noteikta virkne ierobežojumu un aizliegumu, tostarp attiecībā uz pulcēšanos.

 

 

Covid-19 koronavīrusa
izplatība Latvijā
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti