Dienas ziņas

Pēc desmitgades plūdiem Ukraina lūdz ES un NATO palīdzību

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Karstuma dēļ šodien četri cilvēki nogādāti slimnīcās

Karstuma dēļ sestdien četri cilvēki nogādāti slimnīcās

Sestdien, 27. jūnijā, Rīgā gaiss daudzviet iesila līdz 30 un vairāk grādiem, un tā kā karsts laiks galvaspilsētā saglabājies jau vairākas dienas pēc kārtas, ir izsludināts oranžais brīdinājums. Tas nozīmē, ka karstuma ietekmē pastāv paaugstināts veselības problēmu risks plašam iedzīvotāju lokam, sevišķi vecākiem cilvēkiem un zīdaiņiem. Arī sestdien četriem cilvēkiem bija vajadzīga mediķu palīdzība.

“Lielākoties cilvēki paši tiek galā ar karstumu. Tikai atsevišķas epizodes ir tādas, kad ir bijusi dienesta mediķu palīdzība vajadzīga,” uzsvēra Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) pārstāve Sarmīte Skujiņa.

“Ja iepriekšējās dienās šīs epizodes bija saistītas ar fizisku slodzi dienas karstākajās stundās, piemēram, vecāka gada gājuma cilvēkiem rušinoties pa piemājas dārziņiem vai arī gados jaunākiem cilvēkiem sportojot, tad šodien šāda veida izsaukumi ir vairāk saistīti tieši ar bērniem, kuri ir ilgstoši dzīvojušies vai nu pludmalē, vai piemājas dārziņā un nav lietojuši galvas segu, un nav uzņemts pietiekošs šķidruma daudzums.

Ņemot vērā, ka karstums kādu laiku saglabāsies, mēs aicinām iedzīvotājus pēc iespējas izvairīties no uzturēšanās tiešos saules staros.

Sevišķi laikā no pulksten 11.00 līdz 15.00 pēcpusdienā, kad saule ir visintensīvākā. Ja dodamies ārā, tad velkam gaišas un elpojošas drēbes, nekautrējamies likt galvā arī cepuri.”

Mediķi jo īpaši atgādina, ka karstajā laikā aizliegts bērnus atstāt nepieskatītus automašīnā, kā arī nevēdinātās telpās vai ratiņos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti