Karstā laikā uz nokalpojušajiem asfalta segumiem var rasties izsvīdumi; aicina informēt LVC

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Gaisa temperatūrai pārsniedzot +30 grādus pēc Celsija, uzkarst arī autoceļu asfalta segums un posmos, kas ir sliktā tehniskā stāvoklī, un bedru labojumu vietās var veidoties izsvīdumi, kuri var būt slideni. Īpaša uzmanība ceļa stāvoklim un šiem izsvīdumiem ir jāpievērš motobraucējiem, kuriem var traucēt arī smiltis, ar ko tiek kaisītas izsvīdumu vietas, informēja valsts AS "Latvijas Valsts ceļi" (LVC).

"Latvijas valsts ceļi" pārstāve Anna Kononova
00:00 / 00:29
Lejuplādēt
LVC aicina satiksmes dalībniekus informēt par šādām vietām, zvanot uz diennakts bezmaksas informatīvo līniju 80005555, lai ceļu uzturētāji varētu operatīvi veikt svīduma vietu apstrādi.

 

Autoceļa asfalta segumam uzkarstot līdz temperatūrai, kas pārsniedz +50 grādus pēc Celsija, seguma sastāvā esošais bitumens kļūst mīksts un sāk kust. Lai uzlabotu seguma saķeri ar auto riepām un satiksmes drošību, svīduma vietas nepieciešams vienmērīgi nokaisīt ar smiltīm vai sīkām šķembām. Lielākā izsvīdumu varbūtība ir uz tiem ceļiem, kuri ir sliktā tehniskajā stāvoklī un kur bedres ir labotas ar bitumena emulsiju un sīkšķembām un ir daudz ielāpu vietu, skaidroja LVC.

Ceļa segumu svīšana ir atkarīga arī no satiksmes intensitātes – jo tā augstāka, jo vairāk bitumena emulsijas tiek izspiests uz seguma virsmas un lielāka iespēja, ka parādīsies svīdumu vietas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti