Kārsavas novada priekšsēdētāja: Pierobežā neapzinās EP ietekmi

Kārsavas novads līdz ar vairākiem citiem Latvijas austrumu pierobežas novadiem bijis viens no tiem, kur bijusi vismazākā vēlētāju aktivitāte šajās Eiropas Parlamenta (EP)  vēlēšanās.

Kārsavas novada priekšsēdētāja: Pierobežā neapzinās EP ietekmiKristaps Feldmanis/LR
  Kārsavas novada domes priekšsēdētāja Ināra Silicka uzskata, ka tas tādēļ, ka cilvēki pierobežā jūtas ļoti attālināti no notikumiem Eiropā un uzskata, ka uz viņiem tas neattiecas:

  "Es domāju, ka pirmkārt nebija pietiekoši cilvēkiem stāstīts, kādēļ nedrīkst būt pasīvs, kādēļ būtu jāvēl par EP deputātiem. „Mūsu latviešu loma – vai mazā valsts ar saviem astoņiem  deputātiem spēs ko ietekmēt.” Es domāju, tā tāda mazticība."

  Domes priekšsēdētājai ir arī idejas, kā nākotnē varētu mainīt cilvēkos šādu pārliecību.

  "Es domāju, ka vajag stāstīt, kādi ir ieguvumi jau bijuši pieredzē un arī to, ka maza tauta arī  - ja viena pati nav karotāja, tad, saliekot spēkus, arī ir karotāji. Domāju, ka jārunā vairāk ar ikvienu – sākot no skolas vecuma un beidzot ar plašsaziņas līdzekļiem, lai ar informāciju var iepazīties pieaugušie," saka Silicka. 

  2 komentāri
  Ineta Zelca Simansone Zelca Simansone
  Ko esošie Kārsavas novada deputāti darījuši, lai kārsavieši redz sevi kā neatņemamu un pat ļoti īpašu Eiropas Savienības daļu?! 4 - 5 gadu laikā īpaši pašvaldībā un valstī, bet arī EP tik daudz iespēju attīstīt kultūras infrastruktūru, medijpratību un izglītību...
  Jānis Freibergs
  Tie bija viņas, tiešie pienākumi,padotos sūtīt pie tautas izskidrot.Apbrīnojami!
  Pievienot komentāru
  Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti