Kārsavā vietvaras ierēdnis noklusē zarnu nūjiņas piesārņojumu skolas dzeramajā ūdenī

Pēc plūdiem allaž rodas bažas par dzeramā ūdens kvalitāti, tāpēc neilgi pirms jaunā mācību gada Veselības inspekcija bija aicinājusi augustā pludos cietušā Kārsavas novada vadību veikt dzeramās ūdens analīzes skolās. Un, lai gan Mērdzenes skolā ūdenī konstatēta zarnu nūjiņa, pašvaldības ierēdnis to noklusēja, vēstīja LTV raidījums “Aizliegtais paņēmiens”.

Mērdzenes pamatskolas ūdens analīzēs konstatētas zarnu nūjiņas un koliformas krietni virs normatīviem, taču atbildīgais ierēdnis par to nevienu nav informējis un devies atvaļinājumā.

Skolas direktore Inese Avota raidījumam stāstīja, ka skolā mācās gandrīz 60 bērni, un augusta beigās ir paņemtas analīzes, to darīja Kārsavas novada domes vides inženieris Juris Vorkalis - “viņš asistēja un ņēma analīzes”. Par piesārņojumu skolas vadība nebija informēta.

“Es jau domāju, ja būtu slikti tie rezultāti, es jau būtu noteikti informēta,” sacīja Avota.

Informēta nebija arī novada domes priekšsēdētāja Ināra Silicka, kura sākotnēji raidījumam arī pauda pārliecību - ja būtu kādi aizrādījumi par dzeramā ūdens kvalitāti, “noteikti jau būtu pie manis uz galda visi tie akti”.

Taču pēc raidījuma izrādītās intereses viņa nolēma situāciju pārbaudīt un izrādījās, ka analīžu rezultāti nav iepriecinoši.  

“Es sapratu tā, ir bijusi viņa paša, vides inženiera Jura Vorkaļa iniciatīva paņemt ūdeņus pēc plūdiem. Tad viņš pārvaldnieku sapulcē ir pateicis, ka viss ir normālas analīzes. Bet tagad, kad sāka pārvaldnieks par Mērdzeni zvanīties uz to “Rēzeknes ūdeni”, izrādās, ka ir tur atkāpes no normas, un man nekas par to nav zināms,” pastāstīja Silicka.

“Pats viņš [Vorkalis] ir aizlaidies atvaļinājumā, es tagad pilnīgi sašutusi esmu,” atzina Silicka.

Iesaistījās arī Veselības inspekcija, kas vēlāk apmeklēja skolu. Secinājums - Mērdzenes pamatskolā tiešām atrasta zarnu nūjiņa, vēl 15 koliformas baktērijas, lai gan norma ir nulle. Un izrādās, koliformas atrastas vēl divās novada skolās – Mežvidus un Salnavas skolā.

Uz skolu pagaidām atvesti dzeramā ūdens aparāti, savukārt no vides inženiera Vorkaļa domes vadība sola pieprasīt “paskaidrojumu un tad attiecīgi rīkosimies”.

“Vai nu tur būs tikai rājiens, vai tas būs daudz sarežģītāk...”  noteica domes vadītāja.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt