Sadaļas Sadaļas

Kārsavā lauž līgumu ar būvnieku, nākamā apkures sezona būs jāsāk ar vecajām katlumājām

Maija nogalē SIA “Kārsavas namsaimnieks” pieņēma lēmumu par būvprojekta “Jaunas katlu mājas būvniecība Kārsavas pilsētā” līguma pārtraukšanu. Kārsavas pašvaldības uzņēmumā uzskata, ka būvniecību veicošais uzņēmējs noteiktajā termiņā nav izpildījis līgumā noteiktos darbus. Uz atlikušo darbu pabeigšanu sludinās jaunu iepirkuma procedūru, un apkure arī nākamajā sezonā Kārsavā, visticamāk, būs jāsāk ar vecajām katlumājām. 

Kārsavā centralizētu apkuri nodrošina divas katlumājas. Pēc speciālistu aplēsēm, tās abas ir nolietojušās un nevar nodrošināt ar pietiekamu siltumu daudzdzīvokļu mājas. Pie tam viena no katlumājām piesārņo apkārtējo vidi. To apliecina arī uzrunātie kārsavieši. 

Kārsavā nedienas ar jaunās katlu mājas būvniecībuIveta Čigāne

Lai pilnveidotu siltumapgādes sistēmu pilsētā, paaugstinātu ražošanas efektivitāti un ievērotu vides prasības, Kārsavas novada pašvaldība nolēma divu veco katlumāju vietā uzbūvēt vienu jaunu. SIA “Kārsavas namsaimnieks” valdes loceklis Juris Vorkalis, atzina, ka ar būvniecības darbiem diemžēl neiet raiti.

Līgums par katlumājas projektēšanu un būvniecību tika noslēgts 2019. gada sākumā. Līgums noslēgts personu apvienību "AGB Serviss D".

“Katlumājas būvlaukumā redzam, ka viens no apakšuzņēmējiem montē sendvičpaneļus. Teritorijā viss ir apstājies, būvlaukums viss pārrakts," pastāstīja Vorkalis. "Materiāli, kas atrodas būvlaukumā, tie te jau ir no janvāra. Paneļus, kas te atrodas, var samontēt divu nedēļu laikā, bet tie te stāv jau piecus ar pusi mēnešus Tikai pirms pāris dienām te būvnieks parādījās.”

Lai arī katlumājai joprojām nav jumta,

jau pirms vairākiem mēnešiem uz šejieni atvests pasūtītais aprīkojums, tostarp arī apkures katli, kas visu laiku atrodas zem klajām debesīm.

“Pirmais līgums bija noslēgts līdz 2019. gada 19. septembrim, kad bija paredzēts, ka nu jau aizvadīto apkures sezonu mēs pilsētu kurināsim ar jauno katlumāju, bet tas nenotika un būvniekiem tika pagarināts līgums līdz 2019. gada beigām," paskaidroja Vorkalis. "Tajā laikā viņi kādu brīdi aktīvi darbojās, bija pabeigts projekts. Būvnieks mums lūdz vēl pagarināt līgumu, bet mēs nedomājam to darīt, jo nebija pamatota un argumentēta iemesla, kādēļ to darīt. Tāpēc jau no šā gada janvāra mēs sākām izmantot līgumā paredzēto punktu par līgumsoda piemērošanu.”

Katlumājas izbūves kopējās izmaksas ir 1 miljons 300 tūkstoši eiro, no kuriem 400 tūkstoši eiro ir Eiropas Savienības nauda, bet pārējais - "Kārsavas namsaimnieka" ņemtais aizņēmums Valsts kasē. Vorkalis atklāja, ka būvniekam samaksās par visiem padarītajiem darbiem, taču turpināt sadarbību neuzskata par iespējamu.

“Tāda bija noruna, ka līdz aprīļa beigām viņi pabeidz, maijā sagatavo visus nodošanas papīrus un līdz maija beigām katlumāja tiek nodota," uzsvēra Vorkalis. "Tiktāl viss bija cerīgi, jo mēs viņiem bijām pārskaitījuši lielu naudas summu par jau padarītajiem darbiem. Arī viņi teica, ka nu tik būs, nu tik viņi sāks strādāt , taču tobrīd – februāra sākumā – šis uzņēmums pazuda uz ilgu laiku.”

Kārsavas katlumājas būvniecības projekta vadītājs Ģirts Mauliņš uzskata, ka situācija varētu mainīties

un gadījumā, ja būvniekiem ļautu strādāt, viņi šo objektu varētu pabeigt līdz augustam.

“Šobrīd būve atrodas beigu stadijā, kas ietver sevī arī siltummehāniku. Jebkurā lielākā uzņēmumā ir iekšējās lietas, kas varbūt nerisinās tik ātri, kā mēs to vēlētos, bet uzskatu, ka ciešā sadarbībā ar būvuzraudzību un pasūtītāju mēs šos jautājumus vienmēr esam risinājuši un risināsim turpmāk," klāstīja Mauliņš. "Neredzu šķēršļus, lai mēs šo objektu nerealizētu līdz galam. Mēs kā būvnieks ceram, ka panāksim tādu risinājumu, kas ir labāks gan pašvaldībai, gan iedzīvotājiem.”

Uzņēmumam DGS nekavējoties ir jāveic objekta konservācijas un aizsardzības darbi, un tas jāizdara līdz šā gada 29. jūnijam. Uz atlikušajiem būvdarbiem tiks sludināta jauna iepirkuma procedūra. Optimistiskākajā gadījumā jaunā katlumāja varētu būt pabeigta rudenī, taču, visdrīzāk, apkure arī nākamajā sezonā Kārsavā būs jāsāk ar vecajām katlumājām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt