Dienas ziņas

Izvērtē Latvijas 15 gadus Eiropas Savienībā

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Karostas virsnieku nama atjaunošanai – vēl 12 miljonus eiro

Karostas Virsnieku nama atjaunošanai nepieciešami vēl 12 miljoni eiro

Pirms nepilna mēneša notikušais ugunsgrēks Karostas Jūras virsnieku saieta namā vēl vairāk paildzinājis laiku līdz ēkas pilnīgai atjaunošana. Kopš 1994. gada tā ir  Aizsardzības ministrijas pārraudzībā un, lai gan līdz šim namā jau ir ieguldīti lieli līdzekļi, vēl ir nepieciešami aptuveni 12 miljoni eiro.

Jūras virsnieku saieta nams celts laikā no 1898. līdz 1907. gadam. Gan nama fasādē, gan interjerā atspoguļojas klasicisma, baroka un jūgendstila elementi. Sākotnēji pils kalpoja kā flotes aristokrātijas saieta nams, taču lielākoties tā izmantota medicīniskām vajadzībām. Lai ēka neaizietu postā, tajā līdz šim veikti vairāki atjaunošanas darbi, kopā ieguldot aptuveni 1,4 miljonus eiro.

“Ēka pašreiz ir iekonservēta – vienkārši saglabāta, lai nekas nebojātos tālāk. Mums ir nosiltināta, apkure, siltums padots, logi tiek mainīti. Viss tiek darīts, lai ēkai viss būtu tikai uz labu," pauda ekspluatācijas inženieris Jānis Lūka.

Pašlaik Virsnieku saietu namā noris būvdarbi, kuru laikā notiek līdz šim neatjaunoto logu un durvju restaurācija un nomaiņa, kā arī bēniņu pārseguma papildu siltināšana par nedaudz vairāk nekā 950 000 eiro. Plānots, ka iepriekšminētie darbi varētu tikt pabeigti šī gada pirmajā pusē. Savukārt ēkas dienvidu terases un fasādes restaurācijai līdz šim ir izstrādāts būvprojekts. Tāpat Virsnieku namā veicams kosmētiskais remonts.

“Kosmētisko remontu ir nepieciešams veikt visai ēkai – lēni un pakāpeniski mēs to veicam," teica Lūka. Lai nodrošinātu drošu un pastāvīgu ēkas izmantošanu, tās restaurācijai būtu nepieciešams piesaistīt aptuveni 12 miljonus eiro, taču pašlaik Aizsardzības ministrijas budžetā šādi līdzekļi nav paredzēti. Kā informē ministrija –  Liepājas pašvaldībai iepriekš ir izteikts piedāvājums uzņemties nama tālāku atjaunošanu un izmantošanu, taču vietvara neesot izrādījusi interesi ēku apsaimniekot.

“Tāds jautājums dienas kārtībā nav bijis un arī šobrīd nav. Lai tādu jautājumu risinātu, tur ir jāskatās vairāki aspekti. Pirmkārt, tā ir izmantošanas funkcija, par ko ir runāts arī ar Aizsardzības ministriju. Meklējam sadarbības iespējas, kā šo ēku izmantot tad, kad viņa būs pabeigta  – šī restaurācija. Otrs aspekts ir noteikti finansējuma aspekts," teica Liepājas domes izpilddirektora vietnieks Mārtiņš Tīdens.

Kā akcentē Aizsardzības ministrija – kad ēka būs atjaunota, noteikti tiks meklēti veidi, kā to padarīt pieejamu sabiedrībai. Nama atjaunošanu gan paildzina 4. aprīlī tur notikušais ugunsgrēks 2. stāvā. Tā rezultātā bojāts vienas telpas starpstāvu pārsegums, grīda, trīs logi un trīs telpas 1. stāvā, kurās griesti ir daļēji iebrukuši. Patlaban notiek bojājumu novērtēšana un Valsts policijas izmeklēšana, tādēļ pašreiz ugunsgrēka izpostītās istabas nav apskatāmas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti