Karjeras nedēļā Kuldīgas pusē top vides objekti

Kaut vai zemē nokritusi kļavas lapa spēj rosināt stāstu par profesijām – par to šodien varēja  pārliecināties Kuldīgā. Izmantojot dabas materiālus, skolēni no katras novada izglītības iestādes veidoja vides objektu - Karjeras kurpes pēdu. Dažādi karjeras izvēlei veltīti pasākumi novadā ilgs visu nedēļu. Karjeras nedēļa notiek 15 novados Latvijā. 

Nesēdēt mīkstā krēslā, bet kāpt savās karjeras kurpēs – doties un darīt – šādu moto savai no dabas materiāliem veidotajai karjeras pēdai izvēlējušies Pelču speciālās skolas jaunieši. Kādā citā pēdā – kamoli no dažādiem auduma gabaliņiem – tas rosinājis ar skolēniem runāt par profesijām, kas saistītas gan ar auduma tapšanu, tā pārveidi par tērpiem. Vēl kādā pēdā kļavu lapas.Skolēni atzina, ka izmanto karjeras nedēļas iespējas, lai tuvāk uzzinātu par interesējošo profesiju. Ne vienam vien savs sapnis par  nākotnē darāmo darbu jau skaidrs.

"Es par angļu valodas skolotāju, man tas patīk, ir labas atzīmes. - Vai nav bail, ka skolēni neklausīs? - Nē, es būšu stingrs skolotājs," sarunā saka Turlavas pamatskolas 4.klases skolnieks Mareks Pūris.

Bet Kuldīgas alternatīvās sākumskolas 5.b klases skolnieks Maksims Kažimirs gribētu būt BMX riteņu ražotājs, jo "esmu labs sportists." Un viņš zin, kas jādara: "Tad ir jāmācās triki ar riteni un arī, kur to naudu dabūt."

Veidot vides objektus – karjeras pēdas – ir tikai viens no daudzajiem karjeras nedēļas pasākumiem novadā. Skolēni arī dodas uz uzņēmumiem, tiekas ar nodarbinātības aģentūras darbiniekiem, karjeras konsultantiem, dažādu profesiju pārstāvjiem. Arī izzina savas spējas, piedaloties radošajās darbnīcās un konkursos.

Karjeras nedēļu organizē Valsts izglītības attīstības aģentūra sadarbībā ar 15 Latvijas pilsētu un novadu pašvaldībām un to izglītības pārvaldēm.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti