Dienas ziņas

Vēlas uzlabot bērnu paliatīvo aprūpi

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Skolēni izvēlas nākotnes profesiju

Karjeras diena Zaļeniekos: skolēnu interese par karjeru laukos ir neliela

Lai savlaicīgi apzinātos tālākās izglītības iespējas, aptuveni 200 vecāko klašu skolēnu piektdien, 13.oktobrī, Zaļeniekos piedalījās tradicionālajā karjeras dienā. Skolēnu intereses gan joprojām nesakrīt ar uzņēmēju vajadzībām, bet interese par karjeru laukos nav liela.     

21.gadsimtā aktuāla ir spēja ātri pārkvalificēties, tomēr ne mazāk svarīgi, jau beidzot pamatskolu, izvēlēties īsto profesiju. Statistika liecina, ka pieprasītās inženierzinātnes apgūt izvēlas vien aptuveni 15% Jelgavas novada skolu absolventu.

“Es vienmēr esmu teikusi tā - ja tev konkrētajā nozarē, profesijā ir interese, ja tev tas patīk, tad tā profesija arī būs pieprasīta. Galvenais, lai tev patīk darīt to darbu, ko tu esi izvēlējies,” atzina Jelgavas novada karjeras speciāliste Dace Vīpule-Kuļika.

Tradicionālajā karjeras dienā, kas Zaļeniekos piektdien pulcēja vecāko klašu skolēnus no Jelgavas un Ozolnieku novadiem, lielākā rosība valdīja pie Latvijas Lauksaimniecības universitātes un Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikuma.

“Man patīk konditorija un vēlos arī pats kļūt par pavāru. Es gribētu būt uzņēmējs,” stāstīja viens ko karjeras dienas apmeklētājiem, Staļģenes vidusskolas audzēknis Mārtiņš.

Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikuma skolotāja Līga Rugāja atzina, ka darba iespējas jauniešiem ir plašas, un daudzi arī kļūst par uzņēmējiem. Mazinājusies  arī tendence pēc prakses palikt  ārzemēs.

“Viņi atgriežas. Viņi ir atpakaļ un rāda mums, ko ir iemācījušies, un tādejādi inovācijas ienes mums atpakaļ Latvijā,” norādīja Rugāja.

Interese par karjeras veidošanu laukos gan joprojām ir neliela. Lielākoties šādu ceļu izvēlas jaunieši, kurus jau gaida stabila saimniecība.

Staļģenes vidusskolas audzēknis Kristofers stāstīja, ka viņu interesē lauksaimniecība, jo viņš tāpat jau dzīvo lauku sētā.

“Mums ir pašiem savas bišu saimes, tāpēc mani biškopība ļoti interesē,” sacīja Kristofers.

Karjeras dienas Zaļeniekos notika jau piekto reizi, un šogad tajās piedalījās trīs augstskolas, piecas profesionālās mācību iestādes, kā arī Nacionālo bruņoto spēku Rekrutēšanas un atlases centrs.

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti