Dienas ziņas

Vīri no autoservisiem ziedo Bērnu slimnīcai

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Skolēnus iepazīstina ar dažādām profesijām

«Karjeras busiņš» skolēnus iepazīstina ar dažādām profesijām

Šonedēļ "Karjeras busiņā" pie skolēniem devusies improvizācijas aktieru komanda, kas ar priekšnesumiem un virtuālās realitātes palīdzību iepazīstina ar dažādām profesijām.  Lai gan karjeras nedēļa Latvijā notiek jau sesto gadu, "Karjeras busiņš" 13 Latvijas vietās šogad piestāj pirmo reizi.

Riebiņu vidusskolas skolēns Emīls Bramanis uzlicis virtuālās realitātes brilles un piedalās spēlē "Tavs karjeras skrejceļš". Tās laikā var uzzināt par desmit dažādām profesijām un iepazīt to ievērojamākos pārstāvjus. 
"Es uzzināju, kas ir policistam jāzina, lai varētu iemācīties par policistu un kļūt par viņu," pēc spēles pastāstīja Bramanis.

Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) pārstāve Līga Jeroščeva norādīja, ka bērniem sākumā svarīgi izvēlēties prasmes, kuras viņam patīk vai padodas. "Piemēram, ja patīk rakstīt, runāt, viņš varētu būt, piemēram, par žurnālistu, rakstnieku, un tad attiecīgi tas karjeras ceļš aizved šajā profesiju virzienā," stāstīja Jeroščeva.

''Karjeras busiņš'' ir tikai viena no aktivitātēm, kur jauniešiem bija iespēja iepazīt un plānot savu nākotnes nodarbošanos. Kopā ar to pie skolēniem ieradās arī improvizācijas aktieru "K" komanda. Viņi atraktīvā veidā atklāja prasmes, kādas būtu nepieciešamas dažādu profesiju pārstāvjiem.

"Karjeras nedēļas moto ir "Vadi savu karjeru pats". Tas ir ar domu, ka katram pašam ir jāapgūst karjeras vadības prasmes. Katram gribas veiksmīgu dzīvi, līdz ar to ir jāsāk domāt, tas ir ļoti, ļoti svarīgs apstāklis mūsu dzīvē, jo, kā mēs labi zinām, karjera jau nav tikai profesija, karjera - tā ir visa mūsu dzīve," uzsvēra Riebiņu novada karjeras konsultante Lolita Šmukste.

VIAA pārstāve norādīja, ka mazāko klašu skolēni parasti zina tādas profesijas kā pavārs, policists un ugunsdzēsējs. "Mēs gribam arī parādīt, ka ir daudz un dažādas profesijas, kurās arī skolēni var attīstīt savas prasmes un arī nākotni ar tām varbūt saistīt," teica Jeroščeva.

Karjeras nedēļa šogad notiek 47 pilsētās un novados, "Karjeras busiņš" jau piestājis sešās pilsētās. Tas plāno doties uz Valkas, Naukšēnu, Rūjienas, Baldones un Rīgas skolām.

0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti