Labrīt

Rīgas Biržā gaidāmas divas jūras ainavai veltītas izcilas izstādes

Labrīt

Borisu Teterevu pieminot

Krišjānis Kariņš: Valdībai nevajadzētu iesaistīties tālāk tiesvedībās par LU rektora amatu

Kariņš: Valdības stabilitāte ir tāda pati, kāda tā bija, kad tika izveidota

Valdības stabilitāte ir tāda pati, kāda tā bija, kad tika izveidota, intervijā Latvijas Radio sacīja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš ("Jaunā Vienotība").

"Darbs ir sarežģīts, bet tik ilgi, kamēr mums ir vēlme strādāt kopā, tik ilgi valdība var strādāt kopā. Pirms valdības izveidošanas [Saeima] pieņēma lēmumu celt mediķu algas. Tobrīd neviens nerēķināja - kur ņemt naudu. Tad mums ekonomika auga par 3,5%, bet tagad ir piekoriģēta 2,8% apmērā. Tad es piedāvāju - virzām visu šo pieaugumu diviem mērķiem - mediķiem un skolotājiem. Atbilde bija - tas nav pieņemami, jo ir arī citas vajadzības valstī - kultūras jomā, tieslietu sistēmā un iekšlietu sistēmā. Mēs vienojāmies, ka vislielākais pieaugums būs veselībai. Katra nozare ir ne pilnībā apmierināta, bet ir zināms pieaugums," teica Kariņš.

Runājot par Tieslietu ministrijā tapušajiem likuma grozījumiem, kas paredz, ka par katru balsi iepriekšējās Saeimas vēlēšanās partijas katru gadu saņems 5,5 eiro, kas ir gandrīz astoņas reizes vairāk nekā līdz šim, kā arī bāzes finansējumu 100 000 eiro apmērā, Kariņš uzsvēra, ka līdz šim politiskās partijas ir bijušas pārāk atkarīgas no finansējuma. "Mums jau nav politisku partiju tādā Eiropas izpratnē. Ja mums politiskajās partijās ir maksimums divi vai trīs tūkstoši cilvēku, tā nav nekāda liela kustība. Manuprāt būtu pareizi atrast veidu, kā piesaistīt finansējumu," teica Kariņš.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti