Kariņš uzdod rīkot konkursu uz policijas priekšnieka amatu

Lai gan valdošā koalīcija šonedēļ neiekļāva valdība darba kārtībā likumu grozījumus, kas ļautu rīkot atklātu konkursu uz Valsts policijas priekšnieka amatu, premjers Krišjānis Kariņš (“Jaunā Vienotība”) uzdevis nodrošināt šāda konkursa rīkošanu.

Valsts kanceleja informēja, ka otrdien, 21.janvārī, Kariņš rezolūcijā iekšlietu ministram Sandim Ģirģenam (“KPV LV”) uzdevis nodrošināt konkursa rīkošanu uz Valsts policijas priekšnieka amatu, uzsverot nepieciešamību izvēlēties piemērotāko kandidātu caurskatāmā, sabiedrībai saprotamā procedūrā.

Ministru prezidents rezolūcijā uzdevis iekšlietu ministram nodrošināt labas pārvaldības principu ievērošanu un Valsts policijas priekšnieka iecelšanas procesu organizēt atbilstoši Iekšlietu ministrijas sistēmas iestāžu un Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonu ar speciālajām dienesta pakāpēm dienesta gaitas likuma prasībām, rīkojot konkursu atbilstošākā kandidāta atlasei.

Iepriekš Kariņš norādīja, ka Ģirģena rosinātie grozījumi, kas tostarp paredz konkursa rīkošanu, mīkstinātu vai samazinātu prasības pretendentiem.

Iekšlietu ministrs bija paredzēja noteikt, ka:

  • uz iestādes vadītāja amatu tiek izsludināts atklāts konkurss;
  • izslēgt prasību, saskaņā ar kuru Valsts policijas, Valsts robežsardzes un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta vadītāja amatā var iecelt tikai amatpersonu no vecāko un augstāko virsnieku vidus un kuras izdienas laiks Iekšlietu ministrijas sistēmā nav īsāks par 10 gadiem;
  • Iekšējās drošības biroja vadītāja amatā līdzīgi kā citu iestāžu vadītāju amatos var iecelt personu, kurai ir akadēmiskā vai otrā līmeņa augstākā profesionālā izglītība.

KONTEKSTS:

Jautājums par piemērotākā kandidāta meklēšanu Valsts policijas priekšnieka amatam ir aktuāls pēc tam, kad pēc gandrīz 40 gadu dienesta iekšlietu struktūrās policijas priekšnieks Ints Ķuzis paziņoja, ka amatu pamet. Atlūgumu Ķuzis jau iesniedzis iekšlietu ministram Sandim Ģirģenam ("KPV LV"), kurš to pieņēmis. Ķuzis amatu atstās no šā gada 10.februāra.

Ģirģens jau pērn oktobrī paziņoja, ka izvērtēs Ķuža atrašanos amatā saskaņā ar virzību Latgalē aizturēto policistu lietā un noskaņojumu policijas darbinieku vidū.

1. oktobrī intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Viens pret vienu" Ģirģens uzsvēra, ka policijas priekšniekam Intam Ķuzim būs jāatkāpjas, ja noziegumos tiks pieķertas kādas augsta ranga Valsts policijas amatpersonas. Ģirģens sacīja, ka šāda vienošanās viņam esot ar pašu Ķuzi un neviens žēlots netikšot.

Ministrs gan neminēja nosacījumus, kas apzīmē augsta ranga amatpersonu, līdz ar to pagaidām nav skaidrs, vai kukuļošanas lieta Latgales reģiona pārvaldes Kārtības policijas birojā būs gana spēcīgs iemesls, lai Ķuzis atkāptos no amata.

Ķuzis par Valsts policijas priekšnieku kļuva 2011. gada augustā, bet 2016. gadā jūlijā atkārtoti apstiprināts šajā amatā. 2009. gada nogalē Ķuzim piešķirta ģenerāļa pakāpe.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti