Kariņš uzdod no 2023. gada Pārresoru koordinācijas centru pievienot Valsts kancelejai

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš uzdevis Pārresoru koordinācijas centra (PKC) vadītājam Pēterim Vilkam un Valsts kancelejas (VK) direktoram Jānim Citskovskim sagatavot Pārresoru koordinācijas centra pievienošanu Valsts kancelejai no 2023. gada 1. janvāra, informēja Kariņa preses sekretārs Sandris Sabajevs.

Abiem iestāžu vadītājiem ir uzdots izstrādāt un iesniegt Kariņam šo plānu līdz 2022. gada 14.janvārim.

Ministru prezidenta ieskatā, nepieciešams pilnveidot politiku koordinācijas funkciju veikšanu Ministru prezidentam padotajās iestādēs, kā arī izmantot abu iestāžu pieredzi, tādās jomās kā personāla atlase un starpnozaru sadarbība.

2012. gadā izveidotā Pārresoru koordinācijas centra iekļaušanās Valsts kancelejā ļaus arī pilnvērtīgāk nodrošināt dažāda veida atbalstu tā veiktajām funkcijām, īstenojot tās efektīvāk un ātrāk, paudis Kariņš.

"Pēdējo gadu izaicinājumi valsts pārvaldē ir skaidri demonstrējuši nepieciešamību spēcināt pārresoru koordināciju un sadarbību, vienlaikus samazināt funkciju sadrumstalotību un pārklāšanos. Mērķis – spēcīga, profesionāla, kompetenta un kompakta valsts pārvalde, kas spēj operatīvi un koordinēti risināt gan šodienas, gan nākotnes izaicinājumus," uzsvēris Kariņš.

Citskovskis norādījis, ka iestāžu apvienošana uzlabos arī darba efektivitāti, jo Valsts kanceleja jau ir ilgstoši daļēji nodrošinājusi Pārresoru koordinācijas centra atbalsta funkcijas, bet Vilks pauda, ka Pārresoru koordinācijas centra un Valsts kancelejas kompetenču apvienošana stiprinās Valdības centru, jo īpaši starpnozaru reformu jautājumu, stratēģiskās plānošanas un starptautiskās sadarbības jomās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt