Kariņš uzdod ministriem risināt žurnālistu aizsardzību draudu izteikšanas gadījumos

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (“Jaunā Vienotība”) ceturtdien, 19. decembrī, ir izdevis rezolūciju iekšlietu ministram Sandim Ģirģenam (“KPV LV”) un par mediju politikas jomu atbildīgajam kultūras ministram Naurim Puntulim (Nacionālā apvienība), aicinot kopīgi strādāt pie risinājuma situācijām, kad žurnālistiem tiek izteikti draudi viņu profesionālās darbības dēļ.

Ministru prezidents aicina iekšlietu ministru un kultūras ministru pie risinājuma strādāt sadarbībā ar žurnālistiem un viņus pārstāvošām organizācijām, vienojoties par pastāvīgas sistēmas izveidi, informēja Valsts kanceleja.

Kā iespējamie risinājumi varētu būt, piemēram, kontaktpunkta izveide Valsts policijā šādu gadījumu operatīvai izskatīšanai, kā tas minēts Eiropas Padomes rekomendācijās par žurnālistu un citu mediju aktoru drošību.

KONTEKSTS:

Uzmanību policijas kūtrai rīcībai žurnālistu aizsardzībai draudu izteikšanas gadījumos pievērsa pētnieciskās žurnālistikas centra “Re:Baltica” redakcija, kurā ilgstošs vajātājs ieradās ar sēru vainagu. Tikai pēc publiskas runāšanas par šo gadījumu policija ierosināja kriminālprocesu

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti