Panorāma

Bloķē mājaslapu, kur nelegāli retranslētas TV programmas

Panorāma

Polija būvēs divas atomelektrostacijas

Politiķi tuvāk kompromisam par Enerģētikas ministriju

Kariņš turpinās vadīt koalīcijas sarunas; Levits uzskata – jauna ministrija nepalielinās ierēdņu skaitu

"Jaunās Vienotības" pārstāvis Krišjānis Kariņš turpinās vadīt jaunās koalīcijas veidošanas sarunas ar "Apvienoto sarakstu" un Nacionālo apvienību. Šāds paziņojums tapa zināms pēc Valsts prezidenta Egila Levita un Kariņa tikšanās pirmdien. Tāpat Levits norādīja – ja tiktu izveidota jauna Enerģētikas, klimata un vides ministrija, tad ierēdņu skaits nepieaugtu, jo ministrijā strādātu līdzšinējo ministru atbildīgo departamenta darbinieki. 

"Jaunās Vienotības" iecere par jauna ministra portfeļa izveidošanu pēdējās nedēļas laikā ir iezīmējies kā viens no būtiskākajiem jautājumiem topošās koalīcijas veidošanas sarunās. Piemēram, "Apvienotais saraksts" vēl nav piekritis "Jaunās Vienotības" iecerei.

Prezidents atzīmēja, ka vairākās Eiropas valstīs ir šāds ministrs. Tāpat Levits norādīja, ka brīdī, kad valstī ir kādas aktuālas problēmas, būtu jābūt valdības loceklim, kurš būtu atbildīgs par to risināšanu. 

Šādas ministrijas izveidošana nenozīmēs ierēdņu skaita palielinājumu, sacīja Levits: "Nevis tā, ka palielināsies viss darbinieku skaits kopēji valsts pārvaldē, (..) bet tiek pareizi sastrukturizēts. Daži departamenti no VARAM, no Ekonomikas ministrijas, varbūt no vēl kādas ministrijas tiks pārvietoti uz šo. (..) Es ceru, ka vienošanās par to tiks panākta, jo nevaram veselu jomu, kas mums visiem ir pirmā līmeņa problēma, atstāt bez atbildīgā valdībā."

Egils Levits par jauno ministriju
00:00 / 00:31
Lejuplādēt

Saistībā ar jaunās valdības veidošanu Levits norādīja, ka vispirms topošajai koalīcijai – "Jaunajai Vienotībai", "Apvienotajam sarakstam", Nacionālajai apvienībai – jāvienojas par sadarbības memorandu, tostarp arī jaunās ministrijas jautājumā, tālāk ir jautājums par valdības struktūru, amatpersonām, kuras ieņems ministru posteņus, un visbeidzot – topošajai koalīcijai jāvienojas par memoranda tekstu.

Tikai pēc šo soļu izpildes prezidents būs gatavs nominēt premjera amata kandidātu, kam uzticēs veidot jauno valdību. Prezidents arī iepriekš nosaucis deviņas jomas, kuras uzskata par prioritārām nākamās valdības deklarācijas veidošanai, tostarp drošību, izglītību, nacionālo identitāti un vēl vairākas

Krišjānis Kariņš par valdības veidošanu
00:00 / 00:25
Lejuplādēt

Valsts prezidents pēc tikšanās ar Kariņu arī paziņoja, ka "Jaunās Vienotības" līderis turpinās vadīt sarunas par jaunās koalīcijas veidošanu. 

Kariņš pēc tikšanās ar prezidentu sacīja: "Mēs vēlamies ieviest elastību Ministru kabineta iekārtā (..), kas ļautu nākamajai, aiznākamajai valdībai pēc vajadzības pārkārtot, varētu teikt, valdības klucīšus, tas ir – esošo ministriju departamentus, un viņus savienot pakļautībā tā, lai varētu uzrunāt un atrisināt tās dienas nepieciešamos jautājumus. (..) Soli pa solim mēs virzāmies un mērķi ne tikai izveidot valdību, bet rīcībspējīgu valdību, kā mēs kopīgi saredzam, kas ir mūsu prioritātes."

KONTEKSTS:

Jaunās valdības sadarbības memorandā, kuru parakstīt "Jaunā Vienotība" (JV) piedāvājusi "Apvienotajam sarakstam" (AS) un Nacionālajai apvienībai (NA), ir iekļauts punkts, kas paredz jaunas Enerģētikas, klimata un vides ministrijas izveidi. 

Iecere veidot Enerģētikas, klimata un vides ministriju ir palicis vienīgais jautājums, par kuru līdz šim nav izdevies vienoties "Jaunajai Vienotībai" un "Apvienotajam sarakstam", piektdien pēc vairākas stundas ilgušām sarunām pavēstīja "Apvienotā saraksta" politiķi. Visu triju potenciālo koalīcijas partneru starpā jaunās ministrijas izveidi plānots apspriest trešdien.

14. Saeimas vēlēšanas notika 1. oktobrī, un parlamentā kopumā tika ievēlēti septiņi politiskie spēki: JV, Zaļo un Zemnieku savienība, AS, NA, "Stabilitātei!", "Latvija pirmajā vietā" un "Progresīvie".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti