Rīta Panorāma

Latvijas sabiedrība 1991. gada barikāžu priekšvakarā un to laikā. Saruna ar Edgaru Engīzeru

Rīta Panorāma

ASV asi vēršas pret « Kapitolija nemieru» dalībniekiem

Saruna ar Ministru prezidentu Krišjāni Kariņu

Kariņš pieļauj ministru vakcināciju pret Covid-19, jo valdības lemtspēja ir nozīmīga

Premjerministrs Krišjānis Kariņš ("Jaunā Vienotība") pieļauj, ka ministrus pret Covid-19 vajadzētu vakcinēt pēc iespējas ātrāk, jo valdības lemtspēja ir nozīmīga. Viņš gan uzsvēra, ka par to joprojām ir diskusija un ka pats svarīgākais pašlaik ir vakcinēt mediķus.

Intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" premjers sacīja, ka amatpersonu potēšana pret Covid-19 parāda priekšzīmi arī pārējai sabiedrībai, kura šaubās – vakcinēties vai ne. Bet vienlaikus Kariņš uztraucas par valdības lemtspēju. "Mēs to nevaram atļauties!" sacīja Kariņš, runājot par to, ja ar Covid-19 saslimtu kāds no ministriem. "Šiem cilvēkiem ir krietni palielināta atbildība," viņš uzsvēra.

Vienlaikus premjers norādīja, ka tā ir diskusija, kā organizēt amatpersonu vakcināciju. Pēc Kariņa teiktā, vispirms jāvakcinē ārsti, lai viņi var turpināt rūpēties par saslimušajiem.

Runājot par masveida vakcināciju Latvijā, Kariņš minēja, ka tajā varētu iesaistīt visus, kuri spēj potēt, arī privāto iestāžu darbiniekus. Vakcinācijas organizēšanai taps vienots birojs, kas darbību varētu sākt jau šīs nedēļas beigās.

Attiecībā uz saslimušajiem sociālās aprūpes namos, Kariņš stāstīja, ka labklājības ministre Ramona Petraviča ("KPV LV") jau kādu laiku cīnās, lai centros tiktu izmantoti eksprestesti jeb siekalu testi Covid-19 noteikšanai. Eksperti pret to iebilduši, jo šie testi nav tik precīzi. Tomēr valdības ministri izlēmuši, – ja nekā cita nav, tad vismaz tiek veikti eksprestesti.

Saistībā ar atbalsta palielināšanu no Covid-19 sekām cietušajiem uzņēmējiem Kariņš sacīja, ka atbalsta apmērs ir jāpalielina: "Mēs jau esam sākuši to darīt, un mēs to turpināsim."

KONTEKSTS:

Pirmie rindā uz vakcināciju pret Covid-19 ir mediķi. Pakāpeniski tiks vakcinēta arī pārējā sabiedrība, sākot ar riska grupā esošajiem, kā arī operatīvajiem darbiniekiem. Tā kā daļa sabiedrības vilcinās, vai vakcinēties, Saeimas komisijā izskanēja aicinājums veselības ministram pašam vakcinēties, rādot priekšzīmi. Tā gan būtu atkāpe no plāna, ka vakcīnas pirmie saņem mediķi un vecāka gadagājuma cilvēki.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti