Rīta Panorāma

ASV atsāk sarunas ar Irānu par tās kodolprogrammu

Rīta Panorāma

16 Latvijas Kultūras akadēmijas studenti un 7 jaunas īsfilmas

Zoom intervija ar Ministru prezidentu Krišjāni Kariņu

Kariņš: Pats esmu vakcinēts ar «AstraZeneca» poti, aicinu uzticēties ārstiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Bažas par "AstraZeneca" vakcīnu drošību ir jāieliek kontekstā, ņemot vērā, ka trombu risks ir niecīgs, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" izteicās premjerministrs Krišjānis Kariņš ("Jaunā Vienotība"). Viņš sacīja, ka pats ir vakcinēts ar "AstraZeneca" ražoto poti.

Premjers uzsvēra, ka jāuzticas ārstiem, speciālistiem. "Daudz drošāk ir potēties ar jebkuru poti, nekā riskēt saslimt," sacīja Kariņš.

Viņš norādīja, ka "AstraZeneca" vakcīnas daudz izmantotas Lielbritānijā, kur nav dzirdēts par trombozes gadījumiem. Kariņš atzina, ka nav speciālists, bet daudz lasījis par Covid-19 vakcīnām. Pēc viņa teiktā, "AstraZeneca" trombozes risks ir tik niecīgs, ka, ja Latvijā vakcinētu tikai ar šo poti, nevienam asins trombi neveidotos.

Kariņš uzsvēra, ka vakcinācijas temps ir nozīmīgs. Latvijā vajadzētu izpotēt tikpat daudz vakcīnu, cik nedēļā tiek saņemts.

Lai nodrošinātu vakcinācijas nepārtrauktību, pēc Kariņa domām, jāveido arī papildu rinda ar cilvēkiem, kuriem nav pieraksta uz vakcināciju, ja kāds no pierakstītajiem uz potēšanu neierodas. Premjers domā, ka varētu arī, piemēram, vienu no vakcinācijas centra galdiņiem atvēlēt tiem vakcinēties gribētājiem, kuri nav pierakstīti konkrētajā dienā. Tas palīdzētu novērst arī vakcīnas neizmantošanas gadījumus, ja kāds pierakstītais uz vakcināciju nav atnācis.

KONTEKSTS:

Eiropas Zāļu aģentūra izmeklē ziņas, ka no gandrīz 10 miljoniem cilvēku, kas Eiropas Savienības valstīs saņēmuši "AstraZeneca" radīto vakcīnu, vairākiem desmitiem personu radušās problēmas ar asins trombiem. 

EZA vakcīnu eksperts Marko Kavaljēri atzinis, ka ir vērojama saistība starp "AstraZeneca" ražotās Covid-19 vakcīnas saņemšanu un asins trombu veidošanos ļoti retos gadījumos, tomēr pagaidām ekspertiem nav izdevies noskaidrot, kas tieši izraisa šo saistību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti