Šodienas jautājums

Šodienas jautājums: Teātru pārstāvji par Spēlmaņu nakti (ar surdotulkojumu)

Šodienas jautājums

«Šodienas jautājums»: cik produktīva solās būt partiju sadarbība jaunajā koalīcijā? (ar surdotulkojumu)

«Šodienas jautājums»: cik produktīva solās būt partiju sadarbība jaunajā koalīcijā?

Kariņš neredz vajadzību pēc veselības ministra biedra amata (precizēts)

Premjers Krišjānis Kariņš ("Jaunā Vienotība")  neredz vajadzību pēc veselības ministra biedra amata.

Latvijas Televīzijas raidījumā "Šodienas jautājums", atbildot uz jautājumu, vai "Jaunā Vienotība" virzīs ministra biedra amatam Veselības ministrijā savu pārstāvi, Kariņš atbildēja izvairīgi. "Es domāju, ka virzīt kā pašmērķi kaut kur krustām šķērsām no vienas partijas otrā, tas nav pats par sevi auglīgi," viņš sacīja.

"Apvienotais saraksts" vairākkārt uzstājis, ka "Jaunajai Vienotībai" solidāri jāuzņemas atbildība par veselības nozari, proti, "Apvienotais saraksts" saņemtu veselības ministra portfeli, bet "Jaunā Vienotība" ieņemtu ministra biedra amatu. 

Kariņš uzsvēra, ka ministra biedra doma nav sadalīt atbildību, bet risināt problēmas.

Piemēram, Aizsardzības ministrijā ministra biedrs varētu pievērsties tieši civilajai aizsardzībai. Veselības ministrijā neesot šādas konkrētas vajadzības, jo tur esot tikai viens pamatuzdevums, viena atbildība – sakārtot sistēmu.

Tas, cik daudz veselības nozarei varēs atvēlēt nākamgad, būs atkarīgs no diskusijām. Zināms, ka kopumā visām nozarēm varētu sadalīt līdz 90 miljoniem eiro. Kariņš neņēmās spriest, vai tas ir daudz vai maz, bet norādīja, ka pieprasījums no visām nozarēm esot uz gandrīz diviem miljardiem eiro.

Precizējums

Ziņā precizēts, ka nākamgad kopā visām nozarēm varētu sadalīt līdz 90 miljoniem eiro. Konkrēts sadalījums pa nozarēm vēl nav zināms. Par to norisināsies diskusijas.

Premjers norādīja, ka diskusijas par līdzekļu novirzīšanu vēl ir priekšā. Par to, ka veselības nozarei akūti nepieciešams finansējums jau nākamajā gadā, norādījuši arī koalīcijas partneri no "Apvienotā saraksta".

Šogad veselības nozarei bija atvēlēti gandrīz 700 miljoni eiro, tajā skaitā 385 miljoni prioritātēm, bet pārējais – investīcijām. Kovida sekām atvēlēts 41 miljons.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti