Kariņš: Esmu gatavs turpināt sadarbību ar visiem ministriem

Neraugoties uz dažreiz emocionālu domu apmaiņu, premjers uzsver gatavību turpināt sadarbību ar visiem valdības ministriem.

Saspringtā un pārpildītā darba kārtība reizēm atspoguļojas arī valdības locekļu savstarpējā komunikācijā. Premjers Krišjānis Kariņš (“Jaunā Vienotība”) intervijā žurnālam „Ir” paudis neapmierinātību par veselības ministres Ilzes Viņķeles (“Attīstībai/Par”) darba tempu Covid-19 izplatības mazināšanā un uzņemas atbildību, ka nav spiedis stratēģiju sagatavot ātrāk.

“Temps, kādā tiek saprasta situācija un piedāvāti risinājumi, ir sen par lēnu. 27.oktobrī mēs pēdīgi pieņēmām stratēģiju. Ilgstoši mūsu eksperti un ministrija nebija gatava teikt, ka faktiski esam krīzē. Atcerieties - pavasara situācija bija ļoti pozitīva. Visur citur skaitļi gāja uz augšu, mums ne. Tagad, redzot, ka pirmo reizi bija 13, 18 un 30 saslimušo, nebija vēl gatavības rīkoties,” kritizēja Kariņš.

Šie izteikumi mudinājuši vairākus ministres partijas biedrus no apvienības "Attīstībai/Par" tvītu sērijā paust tiešu vai netiešu nosodījumu premjeram par šiem izteikumiem, kā arī steidza paust atbalstu ministrei.

Arī veselības ministre premjera kritikai atbildēja rakstiski, savā personīgajā blogā. Viņasprāt, pašlaik pats galvenais krīzes vadībā esot ekspertīze, komanda un vienotība.

"Lēmumu pieņemšanas kļūda, manuprāt, slēpjas nevis nepietiekami stingru ekspertu ieteikumu nepietiekami stingrā īstenošanā. Tā slēpjas arī lēmumu pieņēmēju, kas paši dzīvo pietiekoši turīgā vidusšķirā, nespējā iekāpt tā cilvēka, tās ģimenes kurpēs, kas pamatoti uztraucas gan par savu veselību, gan to, ka ierobežojumu dēļ paliek bez iztikas," norādīja Viņķele.

“Attīstībai/Par” ietilpstošās “Latvijas attīstībai” biedrs un Rīgas domnieks Māris Mičerevskis pēcpusdienā nācis klajā ar atšķirīgu viedokli, turklāt paziņojot par izstāšanos no partijas. Viņaprāt, “Attīstībai/Par” nestrādā tautas interesēs un arī veselības ministres darbs nav veiksmīgs.

Vai šis konflikts var novest pie ministres demisijas pieprasīšanas vai pat valdības krišanas? Premjera partijas biedri no "Jaunās Vienotības" aicina vairāk koncentrēties uz Covid-19 izplatības pārraušanu.

Arī Kariņš ceturtdienas vakarā preses konferencē pēc valdības sēdes uzsvēra, ka Ministru kabinets turpina darbu arī viedokļu atšķirību gadījumos.

Premjers Krišjānis Kariņš
00:00 / 00:30
Lejuplādēt

„Mēs esam atkal un atkal pierādījuši, ka domu dažādība nav nekas slikts. Un arī priekšlikumus budžetā mēs vakar izdiskutējām, reizēm arī ar emocionālu domu dažādību, bet šodien spējām visi kopā iziet visam cauri un arī atbalstīt. Šādā pašā veidā, es domāju – mēs arī turpināsim saistībā ar pandēmiju.

Manuprāt, ar visiem ministriem es esmu sadarbojies un esmu gatavs turpināt sadarboties,” sacīja premjers.

Uz turpmāku darbu kopā vedina arī veselības ministre, savu bloga ierakstu noslēdzot ar vārdiem: “Labi apzināmies, ka valstij krīzē ir vajadzīga rīcībspējīga valdība. Tāpēc mēs joprojām esam gatavi strādāt komandā.”

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti