Rīta Panorāma

Saūda Arābijas tūristi steidz uz Ukrainu

Rīta Panorāma

Serbijā sāk potēt ar trešo vakcīnas pret Covid-19 devu

Intervija ar Ministru prezidentu Krišjāni Kariņu

Kariņš: Covid-19 izplatības dēļ potētiem dzīve nemainīsies, nevakcinētiem – arvien vairāk ierobežojumu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Saslimstībai ar Covid-19 Latvijā palielinoties, mainīsies arī epidemioloģiskie drošības pasākumi, kas noteikti valstī. Patlaban valdības plāns paredz, ka ierobežojumi cilvēkiem, kuri ir vakcinējušies pret Covid-19, nemainīsies. Tomēr iedzīvotājiem, kuri nav potējušies, jārēķinās ar aizvien stingrākiem drošības pasākumiem. To Latvijas Televīzijas raidījumā “Rīta panorāma” sacīja premjerministrs Krišjānis Kariņš (“Jaunā Vienotība”).

“Augot saslimstībai, vakcinētiem cilvēkiem dzīve nemainīsies, nevakcinētiem cilvēkiem, domājams, būs aizvien vairāk ierobežojumu – pamatā tie būtu pulcēšanās ierobežojumi – cik cilvēku, kādos apstākļos var kopā sanākt,” norādīja valdības vadītājs.

Kariņš sacīja, ka valdība pret Covid-19 vakcinētiem cilvēkiem patlaban nav plānojusi noteikt ierobežojumus, kas būtu jāievēro vīrusa izplatības iegrožošanai. Jāatgādina, ka veselības ministrs Daniels Pavļuts (“Attīstībai/Par!”) 17. augusta valdības sēdē atzīmēja, ka stingrākus ierobežojumus varētu noteikt, kad Latvijā 14 dienu kumulatīvais saslimstības rādītājs uz 100 000 iedzīvotāju sasniegtu 100.

Tomēr, lai arī Latvijā saslimstība ar Covid-19, salīdzinot ar kaimiņvalstīm, šobrīd ir krietni zemāka, premjers atgādināja par vīrusa lipīgākā delta paveida uzliesmojuma bīstamību rudenī. 

Viņš sacīja: “Mums nāk virsū liela vētra, un tā vētra ir šis Covid-19 vīrusa delta varianta uzliesmojums. Gribot negribot, viņš būs arī mūsu valstī, tāpat kā tas ir Lietuvā, Igaunijā un citviet. Pie mums tas vēl ir salīdzinoši zemā līmenī. Vislabāk sevi pasargāt var vakcinējoties.” 

Premjers atzīmēja, ka lielāka vakcinācijas aptvere nodrošinātu gan iespēju bērniem mācīties skolās klātienē visa mācību gada garumā, gan “turēt atvērtu ekonomiku”.

Savukārt, atsaucoties uz ieceri ļaut atlaist darbiniekus bez Covid-19 sertifikāta, Kariņš skaidroja: “Te ir nedaudz pārprasts – ne valdība, ne Saeima nerunā par obligātumu vakcinēties, bet par pienākumu atsevišķās profesijās, jo mums visiem ir tiesības nesaslimt, saņemot pakalpojumu.”

Viņš uzsvēra, ka atsevišķās profesijās vakcinēties pret Covid-19 ir profesionāls pienākums.

Vienlaikus valdības vadītājs atzina, ka saprot cilvēku emocijas un neapmierinātību gan saistībā ar pandēmiju, gan par Covid-19 sertifikāta prasību, tomēr viņš akcentēja, ka cilvēkiem svarīgi saprast – mēs neesam viens otram pretinieki. 

“Mūsu pretinieks ir šī pandēmija. Mēs kā cilvēce un Latvijas sabiedrība cīnāmies ar vīrusu, kas nesaprot jēdzienu “kompromiss”,” pauda Kariņš. 

KONTEKSTS:

Pirmais Covid-19 uzliesmojums Latvijā piedzīvots 2020. gada martā, kad valdība izsludināja ārkārtējo situāciju, kas beidzās 9. jūnijā, jo vasarā vīrusa izplatība norima. Tomēr rudenī uzliesmojums atsākās, tāpēc valdība noteica otro ārkārtējo situāciju, kas beidzās 2021. gada 6. aprīlī.

Arī šovasar Latvijā ierobežojumu ir mazāk, jo 14 dienu kumulatīvais saslimšanas gadījumu skaits uz 100 000 iedzīvotāju ir zem 100 gadījumiem. Cilvēkiem ar Covid-19 sertifikātu pulcēšanās ierobežojumu nav, tomēr arī privātos pasākumos jāuzrauga, vai visiem tie ir. Sertifikāta turētāji kafejnīcās un krogos drīkst sēdēt iekšā. Ēstuvju terasēm atcelts darbalaika ierobežojums, bet veikalos vienlaikus drīkst būt vairāk cilvēku. Cilvēki ar Covid-19 sertifikātu kolektīvos drīkst nevilkt masku, bet iedzīvotājiem bez tā maska jāvelk.

Ja saslimstības kumulatīvais rādītājs nokritīs zem 20 gadījumu atzīmes, tad ierobežojumus mazinās. Ja rādītājs pārsniegs 120 atzīmi, tad – pastiprinās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti