Panorāma

Saeima neievieš EP pretkorupcijas rekomendācijas

Panorāma

Likvidēs Rīgas pilsētas arhitekta biroju un būvvaldi

Nākamās vakcīnas – sociālās aprūpes centriem

Kariņš: Covid-19 ierobežojumi būs jāuztur, līdz iegūsim pūļa imunitāti

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Zināmi Covid-19 izplatības mazināšanai ieviesti ierobežojumi būs jāievēro, līdz tiks iegūta pūļa imunitāte pēc vakcinēšanās, to pirmdien pēc Sadarbības sanāksmes sēdes pauda premjers Krišjānis Kariņš (“Jaunā Vienotība”). Vienlaikus premjerministrs norādīja, ka valdībai prioritāte ir arī paplašināt un vienkāršot atbalsta mehānismus. 

Premjers uzteica veselības ministra Daniela Pavļuta (“Attīstībai/Par!”) sanāksmē pausto redzējumu par plašu vakcinēšanas programmu pret Covid-19, lai sabiedrībā iegūtu pūļa imunitāti un varētu likvidēt Covid-19 mazināšanai noteiktos ierobežojumus. Veselības ministrs norādīja, ka centralizēta vakcinācijas projekta ieviešanas padome ir nepieciešama, lai nodrošinātu sekmīgu loģistikas operāciju un vakcinēšanās noritētu pēc iespējas gludāk un ātrāk. Valdības pārstāvji arī atzīmēja, cik svarīgi, lai vakcinēšanas koordinācijas vadības birojs nodarbotos ar sabiedrības izglītošanu par Covid-19 vakcīnu.

Pavļuts skaidroja nozīmīgumu: "Svarīgi veikt papildu sagatavošanās pasākumus, lai veselības sistēma, slimnīcas ir gatavas iespējamam slimības uzliesmojumam, kas būtu plašāks, nekā prognozēs paredzēts.

Līdz ar koronavīrusa jaunā paveida ienākšanu mums jābūt gataviem, ka saslimstība var pieaugt."

Veselības ministrijas priekšlikumus valdība uzklausīs otrdien un pieņems konkrētus lēmumus. Taču valdības pārstāvji minēja, ka ir svarīgi, lai šajā pārvaldes struktūrā būtu projektu vadītājs, komunikācijas vadītājs, informācijas tehnoloģiju vadītājs, lai pēdējās desmitgadēs lielākā loģistikas operācija Latvijā tiktu veikta pēc iespējas gludāk un spētu pārliecināt pietiekami lielu sabiedrības daļu par vakcinācijas lietderību.

"Tā būs ļoti liela loģistikas operācija. Būs jāiesaista ļoti dažādu nozaru speciālisti, jāmobilizē liela daļa sabiedrības uz, iespējams, pēdējo 30 gadu laikā vienu no vislielākajām loģistikas operācijām. Jāpārliecina liela sabiedrības daļa, ka ir jāvakcinējas," sacīja Kariņš.

Vienlaikus premjers norādīja, ka paies laiks, līdz Latvijā tiks sasniegta pūļa imunitāte un varēs  atgriezties “normālā ikdienas režīmā”, tādēļ vajadzēs ievērot zināmus Covid-19 ierobežojošos pasākumus. 

Tāpat Kariņš uzsvēra, ka valstī nepieciešams paplašināt valsts atbalsta mehānismus nozarēm, kuras skārusi Covid-19 pandēmija.

“Redzot, kā mums ir ar pandēmiju, un saprotot, ka paies laiks, kamēr varēsim valstī iegūt tā saucamo pūļa imunitāti un pilnībā atgriezties ikdienas režīmā, būs nepieciešams uzturēt zināmus ierobežojumus. Līdz ar to ļoti svarīgs jautājums ir par atbalsta mehānismiem. Mums ir vairāki ministri, kas strādā pie tiem koordinētā darba grupā. Mans uzstādījums ir: skatīsimies dažādu ministriju piedāvājumus, kā šos atbalsta mehānismus varam paplašināt un vienkāršot, lai pēc iespējas ātri nauda nonāktu mūsu tautsaimniecībā. Tātad, no vienas puses, strādājam uz vakcinācijas tempa palielināšanu, no otras – mans uzsvars kā valdības vadītājam ir uz atbalsta mehānismiem, lai mēs tos varam paplašināt un padarīt pēc iespējas vienkāršākus un pieejamākus mūsu sabiedrībai,” atzīmēja premjers. 

Savukārt valsts kultūras iestādes varētu pašas uzņemties atbildību par vakcinēšanos, tādējādi būtu iespējams ātrāk sākt darbu arī repertuāriem, norādīja kultūras ministrs Nauris Puntulis (Nacionālā apvienība). 

Ministrs stāstīja, ka viņa vadītās ministrijas pārziņā esošajās kapitālsabiedrībās ir lieli darba kolektīvi, piemēram, Latvijas Nacionālajā operā un baletā (LNOB), Latvijas Nacionālajā simfoniskajā orķestrī un teātros, kur strādājošie darba specifikas dēļ nevar lietot sejas maskas.

Lai aktivizētu vakcinēšanu pret Covid-19 šajās valsts kapitālsabiedrībās, Puntulis piedāvājis veselības ministram diskutēt par iespēju izmantot šo iestāžu kapacitāti vakcinācijas procesā. 

Kā piemēru kultūras ministrs minēja LNOB, kurai ir savs medicīnas centrs un kas varētu uzņemties atbildību par vakcinēšanas procesu savas kapitālsabiedrības ietvaros.

KONTEKSTS:

Latvija līdz šim saņēmusi trīs Covid-19 vakcīnu kravas – pirmajās divās piegādēs saņemtas 23 400 vakcīnu devas, bet trešajā - vēl 6800 devas. Šīs ir “Pfizer” un “BioNTech” izstrādātās vakcīnas, bet no 11. janvāra Latvijā varētu būt pieejama arī "Moderna" izstrādātā vakcīna, kas apstiprināta izmantošanai Eiropas Savienībā.

“Covid-19: Vakcinācijas stratēģijas ieviešanas plāns” prognozē, ka Latvijas veselības aprūpes sistēmai ir iespējas nedēļas laikā vakcinēt līdz pat 75 tūkstošiem cilvēku. Vakcinācijas plānā kā iespējamā kapacitāte vienā nedēļā valsts un pašvaldību slimnīcās ir ierakstīta divdesmit tūkstoši vakcināciju. Privātos veselības centros – 25 600 vakcināciju, pašvaldību ambulancēs – piectūkstoš, bet ģimenes ārstu praksēs – 25 tūkstoši. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti