Levits žurnālistiem norādīja, ka viens no sarunas tematiem ar premjeru bijis par nepilnībām piedāvājumā reformēt autoratlīdzību sistēmu.
Prezidents stāstīja, ka otrdien tikšanās laikā ar kultūras personu apvienību pārstāvjiem tika konstatēts, ka autoratlīdzību sistēmas maiņā ir "zināmas kļūdas vai nepilnības".
Kā piemēru Levits minēja tās personas, kurām ik mēnesi būtu jāmaksā sociālais nodoklis 170 eiro apmērā neatkarīgi no gūtajiem ieņēmumiem.
Arī Kariņš atzina, ka viņš autoratlīdzību jautājumā ir konstatējis "nepilnību", tāpēc koalīcijas partneri trešdien pārrunās iespējamās izmaiņas regulējumā, savukārt Saeima tiks aicināta precizēt izmaiņas likumos.
"Mēs esam sadzirdējuši radošo sabiedrības daļu un koalīcijas līmenī jautājumu atrisināsim.
Esmu pārliecināts, ka ne tikai Saeimas vairākums atbalstīs šādus uzlabojumus, bet to novērtēs arī radošā sabiedrība," pauda Ministru prezidents.
Viņš norādīja, ka ir konstatētas vairākas nepilnības, kuras nāksies mainīt. Tomēr Kariņš uzskata, ka tieši pandēmijas laiks ir īstais brīdis, kad šo jautājumu risināt. Tas izgaismoja problēmu, ka kultūras darbinieki nav sociāli nodrošināti, tādēļ šo nodokļa reformu ir nepieciešams realizēt tieši tagad.
"Man ir jāatzīst, ka valdības darbā es esmu konstatējis nepilnību.
Tā nepilnība ir tāda, ka tika runāts un plānots, ka visos režīmos tiem, kas nevar nopelnīt minimālo algas apjomu mēnesī, viņi varētu turpināt maksāt proporcionāli nodokli, nevis palielināt nodokli, kas neatbilst viņu ienākumiem.
Izrādās, ka autoratlīdzībās šī norma nav ierakstīta. Mēs tagad būsim spiesti Saeimas līmenī to jautājumu precizēt. Tieši šajā specifiskajā režīmā tas kļūdas pēc vai nepilnības pēc netika ierakstīts," stāstīja Kariņš.
Tāpat premjers ar sadarbības partneriem apspriedīs, kādus papildus atbalsta mehānismus kultūras nozarei pandēmijas laikā varētu īstenot.
KONTEKSTS:
Ministru kabinets 9. oktobrī atbalstīja grozījumus likumā, kas paredz, ka autoratlīdzības saņēmējiem, kas nereģistrējās kā saimnieciskās darbības veicēji, ienākumus apliks ar 25% iedzīvotāju ienākuma nodokļa likmi, ja gada apgrozījums nepārsniedz 25 000 eiro, savukārt lielākam apgrozījumam noteiks 40% likmi. 80% no ieturētā novirzīs valsts sociālās apdrošināšanas obligātajām iemaksām un 20% iedzīvotāju ienākuma nodoklim.
Kultūras nozares pārstāvji vairāku iemeslu dēļ nepiekrīt piedāvātajām izmaiņām un ir pret tām atkārtoti izteikušies, rīkojot arī protesta zibakciju "Nesaprašans siena". Arī Levits jau iepriekš izteicās, ka autoratlīdzību režīms jāmaina, taču esošais piedāvājums nav labi izstrādāts.