Rīta Panorāma

Izglītojošā jauniešu nometne “Young Media Sharks” notiks jau astoto gadu

Rīta Panorāma

Rīta Panorāma

Intervija ar Ministru prezidentu (JV) Krišjāni Kariņu

Kariņš: Arvien neredzu nevienu iemeslu, kāpēc nevarētu būt 4 partiju koalīcija

Lai arī partiju apvienība "Apvienotais saraksts" (AS) un Nacionālā apvienība (NA) skaidri paudušas, ka nevēlas partijas "Progresīvie" iesaisti nākamajā valdībā, koalīcijas sarunu vedējs, pašreizējais premjers Krišjānis Kariņš ("Jaunā Vienotība" (JV)) arvien uzskata, ka četru politisko spēku koalīcija ar JV, AS, NA un "Progresīvajiem" ir iespējama.

Kariņš Latvijas Televīzijas (LTV) raidījumā "Rīta panorāma" pauda, ka līdzšinējās koalīcijas izveides sarunās iziets cauri tādām lielām tēmām – tautsaimniecība, izglītība, tiesiskums, drošība, un šajos jautājumos starp minētajiem četriem politiskiem spēkiem nav nekādu pretrunu. Lielākās pretrunas, kas netiek izteiktas, – ja ir plašāka koalīcija, ir mazāk krēslu katram.

Kariņš atzina, ka arvien neredz nevienu iemeslu, kādēļ JV, AS, NA un "Progresīvie" nevarētu strādāt kopā. Galvenais ir vienoties par to, ko šie politiskie spēki var kopā izdarīt.

Patlaban redzējums atšķiras, piemēram, par Stambulas konvencijas ratificēšanu un civilās savienības regulējumu. JV un "Progresīvie'' ir vienās domās un to atbalsta, taču pārējie politiskie spēki ir noraidoši un pagaidām balsis Saeimā šo regulējumu atbalstam nepietiek, taču nākotnē situācija var mainīties. Turklāt no pārējiem potenciālās koalīcijas partneriem nav dzirdams, ka nevarētu pildīt Satversmes tiesas spriedumu saistībā ar viendzimuma pāru ģimeņu tiesībām, teica Kariņš.

Pēc viņa sacītā, šīs nedēļas laikā kopā ar potenciālās koalīcijas partneriem plānots padziļināti iziet cauri visiem būtiskajiem jautājumiem. Līdz nedēļas beigām būs skaidrs, vai ir "pietiekama bāze" kādiem politiskiem spēkiem piedāvāt potenciālu sadarbību.

Kariņš norādīja, ka koalīcijas veidošanas sarunās katra diena ievieš korekcijas, bet uz labo pusi. Pēc katras sarunas samazinās potenciālie šķēršļi jaunās koalīcijas izveidei. 

"Jaunnedēļ būs skaidrāka aina" teica Kariņš, vienlaikus atzīstot, ka ir piesardzīgi optimistisks par to, vai nākamās nedēļas sākumā varēs paziņot to, ar ko JV vēlētos sadarboties nākamajā valdībā.

KONTEKSTS:

Pašlaik jaunās koalīcijas veidošanas sarunās, kuras uzsākusi JV, iezīmējies iespējamais koalīcijas kodols, ko veidotu JV, Nacionālā apvienība un AS. JV iestājusies par plašāku koalīciju kopā ar "Progresīvajiem". Līdz šim NA un AS attieksme bijusi vairāk noraidoša pret sadarbību ar "Progresīvajiem" ideoloģisko domstarpību dēļ.

14. Saeimas vēlēšanas notika sestdien, 1. oktobrī, un parlamentā kopumā tika ievēlēti septiņi politiskie spēki: JV, Zaļo un Zemnieku savienība, AS, NA, "Stabilitātei!", "Latvija pirmajā vietā" un "Progresīvie".

Saskaitīti 1055 iecirkņi no 1055

Atjaunots: 03.10. plkst. 10:06

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti