Panorāma

Londonas latvieši: «Brexit» dēļ panikas nav

Panorāma

Panorāma

K. Kariņš aicina Dāniju sadarboties K. Misānes lietā

Kariņš aicina Dāniju sadarboties ar Latviju Misānes lietā

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš ("Jaunā Vienotība") vizītē Dānijā paudis neizpratni, kādēļ Latvijas pilsone Kristīne Misāne jāizdod Dienvidāfrikai un nevis Latvijai.

Misāne tiek vainota sava bērna nolaupīšanā, bēgot no vardarbīga civilvīra - Dienvidāfrikas pilsoņa. Ja Misāne netiks atdota tiesāšanai Latvijā, tas mūsu attiecības ar dāņiem neuzlabos, kaut gan esam stratēğiski partneri, uzskata Kariņš.

"Es izteicu [Dānijas] premjerei [Metei Fredriksenai], ka cilvēcīgi nesaprotu - kā tas var būt, ka Eiropas Savienības pilsonis, kurš ir aizturēts un lūdz [savu lietu] iztiesāt kādā Eiropas Savienības valstī, var tikt izsūtīts uz trešo valsti," pauda Kariņš.

Dānijas premjere šo jautājumu žurnālistiem atteicās komentēt. Latvijas Televīzija vēsta, ka no dāņu puses izskanējusi norāde, ka Dānijas prokuratūra jau centusies nodot Misāni Latvijas prokuratūrai, taču tas neticis izmantots.

"Tas ir tiesas varas jautājums. Tikai no turienes iespējams kaut ko mainīt," atzina Kariņš.

Misānes izdošana paredzēta jau 12. februārī

KONTEKSTS:

Dānijas tiesa nolēmusi paturēt apcietinājumā Latvijas pilsoni Kristīni Misāni, kuru pieprasījusi  izdot Dienvidāfrika. Tiesa notikusi ceturtdien, 30. janvārī, jo Dienvidāfrika nebija Misāni pārņēmusi iepriekš noteiktajā 30 dienu termiņā. Dānijas tiesa sākotnēji lēma atbrīvot Misāni, taču pēc atkārtotas Dānijas prokuratūras pretprasības tomēr nolēma paturēt viņu apcietinājumā.

Dānijas prokuratūra esot argumentējusi savu rīcību ar to, ka Dienvidāfrika ir garantējusi Misānei vietu cietuma kamerā kopā ar 18 citām ieslodzītajām un viņai tur būs nodrošināti 4,4 kvadrātmetru lielas personīgās telpas.

2018. gada decembrī Kristīni, kura lidoja darba darīšanās, Dānijas lidostā aizturēja un apcietināja, jo Dienvidāfrika pēc bērna tēva apsūdzības viņu izsludināja meklēšanā par bērna nolaupīšanu, dokumentu viltošanu un citiem pārkāpumiem. Kristīnei draud cietumsods līdz 15 gadiem.

Lai gan Dānija vērsās pie Latvijas, mūsu valsts prokuratūra savu pilsoni neizprasīja izdošanai tiesāšanai Latvijā, jo noziegumu neuzskata par pārāk smagu. Tikai pērnā gada beigās Ģenerālprokuratūra aizsūtīja Dānijai vēstuli ar lūgumu apturēt Kristīnes izdošanu Dienvidāfrikai šīs valsts cilvēktiesību pārkāpumu dēļ. 

Saeima nolēma lūgt Dānijas parlamentu un tiesībsargājošās iestādes palīdzēt rast risinājumu, lai Latvijas pilsone Misāne netiktu izdota DĀR.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti