Īpašās pārraides

Bīskapu apsveikumi Ziemassvētkos

Īpašās pārraides

Latvijas Valsts prezidenta Egila Levita uzruna gadumijā

Latvijas Republikas Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa uzruna gadumijā

Kariņš aicina 2020. gadā apzināt mīlestību pret Latviju un apvienot spēkus, lai veidotu valsti stipru

“Pagātne ir pierādījusi to, ka mūsu tauta ir neapturama, ja reiz tā nolemj kaut ko sasniegt. Mēs esam spēcīgi un spītīgi savā mērķtiecībā. Šis ir īstais laiks – šis ir mūsu laiks,” uzrunājot Latvijas sabiedrību gadumijā, uzsvēra premjers Krišjānis Kariņš ("Jaunā Vienotība"), aicinot ikvienu apzināt savu milzu mīlestību pret Latviju un apvienot spēkus, lai veidotu mūsu valsti stipru.

Ministru prezidents runā atsaucās uz savas ģimenes tradīciju gadumijā rakstīt tuviniekiem vēstuli par to, kā ir gājis un kā saredz nākotni, līdzīgi uzrunājot arī sabiedrību svētku vakarā.

“Šis gads aizsākās ar lielu neskaidrību, ja raugāmies no politikas viedokļa, tomēr pēc ilgām sarunām izveidojām plašu piecu partiju koalīcijas valdību, kura spēj gan sastrādāties, gan soli pa solim virzīt uzlabojumus dažādās valsts pārvaldes jomās,” pauda Kariņš.

Ministru prezidents uzsvēra, ka valdības īstenoto pārmaiņu galvenais mērķis ir panākt, lai visi iedzīvotāji dzīvotu labāk un valsts prātīgi, atbildīgi un caurskatāmi lietotu nodokļu maksātāju naudu. Viņš īpaši atzinīgi novērtēja darbu pie tā, lai sakārtotu finanšu sektora uzraudzību, lai “tas labi kalpotu kā mūsu ekonomikas attīstības mugurkauls”.

Vienlaikus premjers norādīja – lai gan 2019. gads pagājis izaugsmes zīmē, valstī turpinājās darba algu un kopējā labklājības līmeņa pieaugums, ne visi iedzīvotāji vienādi izjūt kopējo izaugsmi. Tāpēc valdībai ir vēl vairāk jāvērš uzmanība uz to, lai samazinātu nevienlīdzības plaisu.

“Kā zināms, šajā gadā pasaulē ir bijis ne mazums neskaidrību. Bet ir svarīgi atzīmēt, ka mēs neesam vieni. Mums ir spēcīgi sabiedrotie,” norādīja premjers.

Atzīmējot nākamajā gadā darāmo, Kariņš uzsvēra: “Kā Latvijā, tā Eiropā turpināsies mērena ekonomikas izaugsme. Noslēgsies administratīvi teritoriālā reforma, kas ieviesīs skaidrību ne tikai par nākotnes pašvaldību apmēriem, bet arī būtiski ļaus uzlabot izglītības sistēmu un veselības aprūpes kvalitāti visā Latvijā. Mēs turpināsim strādāt pie tieslietu sistēmas un tiesiskuma stiprināšanas, kas ir svarīgi jebkurai demokrātijai. Ēra, kad valsts varu noturēja šauru interešu pakļautībā, ir beigusies. Ar kopīgiem spēkiem padarīsim to neatgriezenisku.”

Ministru prezidents gadumijas uzrunā atgādināja, ka kopš neatkarības atjaunošanas valsts attīstībā esam “spēruši milzīgus soļus”, bet turpmākais ceļš ir jāvirza uz to, lai sasniegtu lielāku labklājības līmeni valstī, samazinot nevienlīdzību un veicinot to, ka vairāk uzticamies viens otram un valsts pārvaldei kopumā.

“Šo attīstības virzienu esmu vienkāršoti nosaucis par “ceļu uz Ziemeļvalstu labklājības līmeni”. Tā ir Latvija, kura saredz klimata politiku kā tautsaimniecības attīstības iespēju. Tā ir Latvija, kuras zinātne un uzņēmumi atgūst savu vietu pasaulē.

Šis mērķis nav vienā dienā sasniedzams, taču, ejot soli pa solim, esmu pārliecināts, ka mēs to sasniegsim,” norādīja Kariņš.

Vienlaikus Ministru prezidents pauda, ka viņš izprot to, ka ne visi piekrīt valdības virzītajām pārmaiņām. "Kritika procesā ir nepieciešama, lai mēs varētu savu darbu darīt labāk. Paldies visiem, kuri ir argumentēti piedāvājuši uzlabojumus valdības darbam. Mēs cenšamies ņemt ieteikumus vērā. No manas puses dialogs ir vienmēr gaidīts un atvērts," pauda Ministru prezidents. 

Runas noslēgumā Ministru prezidents atgādināja, ka esam dažādi politisko uzskatu, materiālās labklājības, sociālā un ģimenes stāvokļa ziņā, taču mēs visi kopā veidojam mūsu valsti Latviju. Kariņš novēlēja visiem iedzīvotājiem un tautiešiem pasaulē laimi un veselību 2020. gadā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti