Dienas ziņas

Dievkalpojumus var vērot tiešsaistē

Dienas ziņas

Dienas ziņas

NBS sniedz atbalstu robežsargiem

Karavīru, zemessargu un robežsargu sadarbība robežas apsardzībā - jauns izaicinājums

Valsts robežsardze ir izvērtējusi riskus, ka šobrīd esošo ieceļošanas un izceļošanas no Latvijas ierobežojumu dēļ varētu palielināties nelegālo robežšķērsotāju skaits. Lai nodrošinātu kontroli pastiprinātā režīmā, patlaban robežas uzraudzībā iesaistīti arī Nacionālo bruņoto spēku (NBS) karavīri un zemessargi.

Aizgāršas robežapsardzības nodaļa ir viena no vietām, kur kopš šīs nedēļas kopā ar robežsargiem dienesta pienākumus veic arī NBS. Kopumā šobrīd robežas uzraudzībā piesaistīti 40 karavīri gan Ludzas pārvaldes, gan Viļakas pārvaldes astoņās robežapsardzības nodaļās.

"Pašlaik uz robežas savus pienākumus pilda 36. kaujas atbalsta bataljons, kas ir 90% profesionālā dienesta bataljons. Tie, kas ir gatavi darbībai 24 stundas diennaktī, septiņas dienas nedēļā, " pastāstīja Zemessardzes 3. Latgales brigādes virsseržants, štāba virsseržants Normunds Boževnieks.

NBS karavīri kopā ar robežsargiem uzrauga galvenokārt tā saucamo zaļo robežu. Šobrīd to kontrolēt pastiprinātā režīmā ir īpaši svarīgi, jo slēgtās robežas valstī izsludinātās ārkārtējās situācijas dēļ varētu būt iemesls nelegālo robežpārkāpēju skaita pieaugumam.

"Saņemot NBS atbalstu, mēs esam spējīgi palielināt norīkojumu blīvumu un palielināt apsekošanas intensitāti. Varu minēt, ka 29. datumā blakus pārvaldē, Viļakas pārvaldē, bija konstatēti Baltinavas novadā divi Alžīrijas pilsoņi. Līdz ar to ir secināms, ka ir ļoti liela iespēja, ka būs tuvākajā brīdī konstatēti pārkāpēji," norādīja Valsts robežsardzes Ludzas pārvaldes priekšnieks, pulkvežleitnants Valdis Jukšs.

Lai gan sadarbība starp Valsts robežsardzi un NBS ne reizi vien ir bijusi arī iepriekš, šāda veida prakse ir jauns izaicinājums.

"Bija saistīta ar robežkontroles atjaunošanu uz iekšējām robežām, kā arī pārkāpēju meklēšana apvidū. Tagad noteikti šis pasākums ir mums jauns, bet, neskatoties uz to, mums ir arī jau izstrādāta apmācības metodika," sacīja Jukšs.

"Mēs esam tam gatavojušies, ir mācībās līdzīgi scenāriji izspēlēti, bet līdz praktiskajai darbībai nav nonācis. Šajā laikā vajadzētu aizmirst par tādu dalīšanos vai – katram ir savs noteiktais pienākums. Mums ir jādarbojas visiem kopā, jāatbalsta vienam otrs," uzsvēra Boževnieks.

Plānots, ka NBS atbalstu Valsts robežsardzei ne vien uz Latvijas-Krievijas, bet arī Latvijas-Baltkrievijas, Latvijas-Igaunijas un Latvijas-Lietuvas robežas sniegs līdz 14. aprīlim. Tomēr vajadzības gadījumā tas notiks arī ilgāk.

KONTEKSTS:

Latvijā pirmoreiz Covid-19 vīruss konstatēts 2020. gada 2. martā. 25. martā pirmo reizi ir konstatēti pieci inficēšanas gadījumi cilvēkiem, kuri nav bijuši ārzemēs un nav bijuši kontaktā ar Covid-19 slimniekiem, kas nozīmē, ka vīruss cirkulē sabiedrībā.

Lai ierobežotu infekcijas izplatīšanos Latvijā, 12. martā nolemts izsludināt ārkārtējo situāciju, kas būs spēkā līdz 14. aprīlim. Cīņai ar vīrusu noteica aizvien stingrākus ierobežojumus, mācībām skolās jānotiek attālināti, atcelti starptautiskie pasažieru pārvadājumi, brīvdienās daļēji slēgti tirdzniecības centri. Noteikti arī jauni pulcēšanās ierobežojumi, ārpus mājām vienkopus ļaujot atrasties ne vairāk par diviem cilvēkiem vai ģimeni.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt