Karavīri un zemessargi palīdz Jelgavas skolām pārvākties

Sestdien, 27.jūlijā, NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupas Latvijā Spānijas bruņoto spēku kontingenta karavīri un Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes 52. kaujas atbalsta bataljona zemessargi, atsaucoties uz Jelgavas pašvaldības aicinājumu, piedalījās skolu pārvākšanās darbos, palīdzot pārvest mēbeles un iekārtas, informēja Jelgavas pašvaldība.

45 Spānijas karavīri iesaistīti Jelgavas Valsts ģimnāzijas pārcelšanās darbos – ir noslēgusies ģimnāzijas ēkas rekonstrukcija, un uz to no Jelgavas pils, kur skola atradās rekonstrukcijas darbu laikā, un 6. vidusskolas, kur bija ierīkota noliktava, aizvesti zēnu mājturības darbgaldi, grīdas mazgājamās mašīnas un lielās mēbeles.

“Šovasar divas reizes esam bijuši Jelgavā – viena no tām bija NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupas Latvijā Spānijas bruņoto spēku kontingenta rīkotā Spānijas diena 29. jūnijā, kad iepazīstinājām iedzīvotājus ar to, ko darām, militāro tehniku. Ar pilsētas pašvaldību mums izveidojušās īpašas attiecības,“ norādīja Spānijas kontingenta komandieris Ofu Āvila.

“Ir būtiski attiecības un sadarbību izpaust rīcībā, ne tikai uz papīra vai vārdos. Būtiski ir arī tas, ka, iesaistoties ikvienā misijā, karavīri pārstāv ne vien militāros spēkus, bet arī savu valsti, veidojot priekšstatu par to,” sacīja Āvila.

Savukārt zemessargi palīdz Jelgavas Spīdolas valsts ģimnāzijai pārvest mēbeles no ēkas Mātera ielā uz ēku Sarmas ielā. Spīdolas skolas pārvākšanās procesā iesaistīti ap 48 zemessargi.

“Nolēmām iesaistīties šajā brīvprātīgajā civili militārajā misijā, jo tā ir mūsu pilsēta, turklāt daudziem zemessargiem arī ir skolas vecuma bērni. Lai varētu izmantot savu kravas transportu, saņēmām atļauju no brigādes komandiera, bet lēmumu piedalīties katrs zemessargs pieņēma pats,” norādīja 52. kaujas atbalsta bataljona komandiera pienākumu izpildītājs majors Uldis Strogonovs. 

Abās mācību iestādēs skolēni uzsāks skolas gaitas jau 2.septembrī.

Pašvaldība pateicas gan Spānijas karavīriem, gan mūsu zemessargiem par palīdzību smagajos pārvākšanās darbos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt