Panorāma

Vai imunitātes pases ir risinājums?

Panorāma

E. Saulīti atlaiž no RNP

Karantīna noteikta arī iedzīvotāju sirdsmieram

Karantīna sieviešu patversmē Rīgā noteikta arī iedzīvotāju satraukuma dēļ

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Viens no Covid-19 infekcijas perēkļiem atklātas sieviešu patversmē Rīgā, taču karantīna tur noteikta ne tik daudz epidemioloģisko iemeslu dēļ, bet apkārtējo iedzīvotāju sirdsmieram. Tikmēr patversmē “Zilais krusts”, kur Covid-19 konstatēja pašā uzliesmojuma sākumā, karantīna izbeigta un zinātnieki veikuši pat eksperimentu, pārbaudot antivielu klātbūtni.

Rīgas patversmes sieviešu nodaļu Eiženijas ielā kopš 21. maija apsargā gan valsts, gan pašvaldības policija. Pēc tam, kad saslimšana ar Covid-19 konstatēja jau 12 patversmes klientēm un arī vienam darbiniekam, patversmē jau iepriekš noteiktos drošības pasākumus nomainīja karantīnas režīms.

“Patiesībā tas iemesls nebija tik daudz varbūt epidemioloģisks šajā gadījumā,” atklāj Rīgas domes Labklājības departamenta direktore Irēna Kondrāte.

Lēmumu par karantīnu ietekmējis patversmes tuvumā esošo daudzdzīvokļu namu iedzīvotāju satraukums.

“Kādreiz mēs laikam esam mazliet duāli savās izjūtās. Jo, no vienas puses, cilvēki saka – nost ar visiem ierobežojumiem, viss ir labi, pavasaris ir iestājies, saule spīd, Covid-19 ir beidzies. Bet tajā mirklī, kad kaut kas notiek mūsu māju tuvumā, mēs sākam satraukties un sakām – iesprostojiet viņus visus un ārā nelaidiet,” komentē Kondrāte.

Karantīna noteikta visām patversmes iemītniecēm, kas tajā pabijušas kopš 5. maija. Jaunas klientes netiek uzņemtas. Kāds tuvējo namu iedzīvotājs ziņo - redzot, ka patversme slēgta, viņas nakti pārlaiž tuvējā tramvaja pieturā uz soliņa.

Tāpēc vien, ka patversme jauniem klientiem šobrīd ir slēgta, gan nevienam uz ielas palikt nevajadzētu. Tā uzsver Rīgas domē, skaidrojot - ja kāds atnāk un interesējas, darbiniekiem būtu jāpastāsta par alternatīvām.

“Mums ir nopirktas patversmes klientiem vietas vēl divās citās organizācijās. Tas nav tā, ka cilvēkiem tagad nav, kur palikt,” saka Kondrāte.

Gan patversmes, gan sociālie aprūpes centri tiek testēti centralizēti. To nodrošina Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests. “Sākotnēji mēs reaģējām uz pieprasījumiem, taču no aprīļa vidus sākām apzināt paši, uz kuriem sociālās aprūpes centriem doties. Saņēmām arī no Veselības ministrijas sarakstu,” stāsta Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) pārstāve Ilze Bukša.

Saskaņā ar NMPD datiem testēšana veikta jau 162 aprūpes centros un patversmēs. Kopumā pārbaudīti aptuveni 15 tūkstoši cilvēku. Aprūpes centros inficēšanās ar Covid-19 konstatēta 12 gadījumos, kopumā apzināti 75 saslimušie.

No patversmēm bez šīs sieviešu nodaļas Covid-19 izplatība konstatēta arī “Zilā krusta” vīriešu patversmē, kur tikko kā beidzies teju divus mēnešus ilgais karantīnas periods. “Simt cilvēki vakar atstāja patversmi. Lielākā daļa atgriezās darbos, jo daudzi no viņiem strādā. Un tā baigi iesvinējušies nebija daudzi, tā kā tas arī ir labs rādītājs. Viņi visi ir pārbaudīti, viņiem dažam labam ir pat trīs negatīvi testi un vēl arī izmeklējumi veikti,” saka Kondrāte.

“Zilajā krustā”, kur karantīnā ilgstoši vienkopus atradās aptuveni 100 cilvēki, epidemiologi veica arī eksperimentu.

40 iemītniekiem ar negatīvu Covid-19 testu pārbaudīja antivielu klātbūtni.

Tās konstatētas pusei. Tā kā vīrusa izplatība Latvijā kopumā ir ļoti zema, Slimību profilakses un kontroles centrā pieļauj – runāt par kolektīvo imunitāti sabiedrībā praktiski nevar.

 

 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti