Karā cietušajiem Ukrainā aicina ziedot sadzīves mantas un drēbes

Sestdien, 5. augustā, pēdējo dienu Latvijā viesojas Ukrainas kritušo un smagi ievainoto karavīru bērni. Kopumā 25 bērni Latvijā ieradās pirmdien, un šonedēļ viņi uzturējās Nacionālo bruņoto spēku Instruktoru skolā Cēsīs.

Tā kā šiem bērniem bieži vien nepieciešams psiholoģisks atbalsts pēc tēvu zaudēšanas, Latvijā viņi atpūšas, dodas ekskursijās.

Armijas virskapelāns Elmārs Pļaviņš par palīdzību UkrainaiVita Anstrate

  Nacionālo bruņoto spēku virskapelāns Elmārs Pļaviņš, kas regulāri uz Ukrainu nogādā līdzcilvēku ziedojumus, saka, ka ģimenēm ļoti nepieciešamas sadzīves iekārtas, drēbes, apavi, tai skaitā bērniem.

  “Šobrīd dažādas citas tikšanās viņiem būs, lai viņi, no vienas puses, izvēdinātu galvu. No otras puses, lai viņi ieraudzītu Eiropas skaistumu un arī Latvijas skaistumu,” norāda Pļaviņš.

  “Būs tāds noslēguma ugunskurs un pārdomas par visu. Tātad mēs varam katrs to mazumiņu sniegt palīdzības, jo es atceros, kā 1990.gadu sākumā mums palīdzēja dažādas Eiropas valstis, Amerika, Kanāda, tā mēs arī mēģinām atbalstīt, palīdzēt, iedrošināt. Parasti es viņiem vedu drēbes, kuras tiek saziedotas arī Zviedrijā, kurpes. Un tad mēģinu arī kaut kādus līdzekļus varbūt saziedot un tad uz vietas nopirkt to, kas viņiem ir vajadzīgs,” pauž Pļaviņš.

  Sestdien, noslēdzoties gandrīz nedēļu ilgajam pasākumam, bērnus uzrunās Latvijas aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis un Ukrainas vēstniecības Latvijā darbinieki.

  Saistītie raksti
  1 komentārs
  Armonds Kursis
  Kur var nodot ziedojumus?
  Pievienot komentāru
  Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Populārākie
  Interesanti