Kāpt uz ledus ir bīstami! To VUGD atgādina; vairākas pašvaldības aizliedz

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) katru gadu laikā, kad uz ūdenstilpēm veidojas ledus kārta, aicina būt piesardzīgiem. Ledus ir plāns, tādēļ atrasties uz tā ir bīstami. Pirmie izsaukumi par ledū ielūzušiem cilvēkiem jau saņemti arī šoziem. Lai nepieļautu bīstamas situācijas, vairākas pašvaldības, tostarp Rīgā, Jūrmalā un Daugavpilī, jau izdevušas rīkojumus par aizliegumu atrasties uz ledus.

Kāpt uz ledus ir bīstami! To VUGD atgādina; vairākas pašvaldības aizliedz
00:00 / 03:19
Lejuplādēt

Skats, kad pa it kā aizsalušo, bet lietus un sniega žļurgaino un acij vizuāli ļoti nedrošo ezera virsmu ar kastēm rokās planē ziemas copes cienītāji, gan aizvadītajā, gan šajā nedēļā bija vērojams daudzos Augšaugavas, Krāslavas un Preiļu novadu ezeros. Par to gandrīz pie katra  ezera liecināja piestājušās mašīnas, novēroja Latvijas Radio.

„Šoziem tā ir pirmā cope, pie paša krasta, lomā 6 asari. Ledus biezums kādi 5–6 centimetri. Divi vīri, re no šīs mašīnas, vispār aizgāja makšķerēt pāri ezeram,” pastāstīja daugavpilietis Ivans, kurš bija nedaudz pārsteigts par copes brāļu pārdrošību.

Ivans, braucot makšķerēt ārpus pilsētas, ievēro Daugavpils domes rīkojumu par aizliegumu atrasties uz ledus savas pašvaldības administratīvajā teritorijā. Tas stājies spēkā 3. decembrī, un tā izpildi kontrolē policija.

„Kad šis aizliegums ir spēkā, tad pašvaldības policija restrukturizē savus patrulēšanas maršrutus. Tajos tiek iekļautas šīs ūdenstilpes, pastiprināti tām tiek sekots līdzi. Pilsētā ir arī videonovērošanas sistēma, un tajās vietās, kur kameru redzeslokā ir ūdenstilpes, piemēram, aiz Daugavpils Universitātes jaunās ēkas vai pie Porohovkas ezera, tad kolēģi videonovērošanas postenī seko līdzi.

Katru gadu mēs varam runāt par bērniem un jauniešiem, kuri mēģina uzreiz pēc pirmā ledus parādīšanās kāpt uz ledus, un makšķerniekiem.

Tās ir divas kategorijas, kuras katru reizi nonāk policijas redzeslokā,” pastāstīja Daugavpils pašvaldības policijas pārstāvis Andris Dunskis.

Līdz šīs nedēļas sākumam Daugavpils pašvaldības policija pie administratīvās atbildības saukusi divas personas, kas pārkāpa domes rīkojumu un riskēja kāpt uz ledus.

„Tagad ir par agru kāpt uz ledus un iet makšķerēt. Katru gadu mums ir tādi gadījumi, kad mēs nepaspējam izglābt cilvēkus. Bet ir arī gadījumi, kad tas izdodas. Bija gadi, kad ne tikai decembrī, bet pat novembrī braucām glābt cilvēkus. Pagājušogad mums izdevās izglābt, izvilkt no āliņģiem cilvēkus Ludzā un Preiļos. Šogad, pateicoties laika apstākļiem, mīnusi pie mums atnāca tikai decembrī, tāpēc šoziem mūsu, Latgales, reģionā vēl nav bijis neviens gadījums, lai mēs brauktu glābt cilvēkus, kas ielūzuši ledū,” pastāstīja VUGD Latgales reģiona brigādes komandieris Česlavs Šmuksts.

Taču tas nenozīmē, ka arī šoziem ielūšanas ledū gadījumu nav bijis. Pirmais bija fiksēts 1. decembrī Kocēnu novadā, kur ielūzušajam tikt krastā palīgā nāca līdzcilvēki. Arī 7. decembrī Valkā Zāģezerā ledū bija ielūzis cilvēks un krastā tika pašu spēkiem. Pērnziem, kas sala ziņā bija īsa, diviem cilvēkiem izdevās tik krastā, līdz ieradās glābēji, diviem šī palīdzība noderēja, bet divi gāja bojā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti