Dienas ziņas

Pretmobilitātes mācības poligonā "MEŽAINE"

Dienas ziņas

Uga Dumpis: ceļošana nav laba doma

Kapseļu ielas bērnunama bērni ģimenes atrod tiešsaistē

Kapseļu ielas bērnunama bērni ģimenes atrod tiešsaistē

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Kamēr saglabājas visai strikti pulcēšanās ierobežojumi sociālās aprūpes iestādēs un Covid-19 izplatības dēļ nav iespējas rīkot publiskus pasākumus, Kapseļu ielas bērnunama tradicionālie pasākumi no dārza blakus bērnunama ēkai pārcēlušies tiešsaistē. Šādā radošā veidā bērnunama direktore ar savu komandu radusi iespēju gan iepazīstināt uzņemošās ģimenes ar bērnunama bērniem, gan arī plašākai sabiedrībai parādīt, kāda ir aprūpes centra ikdiena šajā laikā. Šāds pasākums interneta platformā norisinājās arī šodien.

Līdz ar Covid-19 dēļ ieviestajiem ierobežojumiem publiski klātienes pasākumi sociālās aprūpes centros, tai skaitā Kapseļu ielas bērnunamā, nav atļauti. Un vietā, kur tradicionāli ik mēnesi notika ģimeņu un bērnu iepazīšanās, šodien valda klusums. Līdzīgi kā daudzas norises tagad notiek attālināti, tā daļēji arī bērnu un ģimeņu satikšanās pārcēlušās uz tādām platformām kā "Zoom" vai "Facebook".

Viens no šiem pasākumiem notika arī šodien, un princips pavisam vienkāršs. Bērnunama direktore pati filmē savā telefonā gan iedzīvi, gan sarunas ar darbiniekiem, atbild uz jautājumiem un komentāriem.

Ideja par šādu pasākumu rīkošanu tiešsaistē radusies sociālajai darbiniecei, kura nevarējusi izturēt izolētību vairāku mēnešu garumā. Un tas atgādinājis laiku, kad sabiedriskie mediji kopīgā eksperimentā atspoguļoja bērnu ikdienu šajā iestādē, tajā strādājot žurnālistei. Un toreiz bez kāda iemesla valdīja klusums un sabiedrība bērnus iepazīt nemaz netika aicināta.

"Tas milzīgi ierobežo šo bērnu iespēju integrēties sabiedrībā un atrast bērniem ģimenes. Ļoti ierobežo, un mēs to ļoti izjutām.

Un arī tīri tādā psiholoģiskā aspektā bērniem tas ir ļoti grūti, ka viņi ir tik noslēgtā vidē," atzina valsts sociālās aprūpes centra "Rīga" Kapseļu ielas filiāles sociālā darbiniece Ēstere Zemīte.

Bet bez prieka radīšanas šādu pasākumu galvenais mērķis – atrast šiem bērniem ģimenes. Pēdējo gadu laikā klātienes atvērtajos pasākumos mājas izdevies sameklēt 13 bērniem ar smagām veselības problēmām. Vēl 20 ģimenes ir jāatrod, un tas izdosies, pārliecību pauž bērnunama direktore. Bez "Facebook" tiešraides sarīkotas arī tikšanās "Zoom", kurā ielaistas vien uzņemošās ģimenes ar audžuģimenes, aizbildņa vai adoptētājā statusu no visas Latvijas. Un kādai ģimenei no attāla reģiona sirdī iekritis bērns, kas institūcijā pavadījis veselus deviņus gadus. 

"Ģimenei nebija jāveltī četras vai piecas stundas, ko aizbraukt uz Rīgu, lai tiktos ar šo bērnu pirmo reizi, bet šai ģimenei bija iespēja redzēt attālināti redzēt, ko bērns dara. Tajā brīdī šis bērns brauca ar riteni un gaidīja, kad viņam būs saruna ar šiem cilvēkiem," klāstīja centra "Rīga" Kapseļu ielas filiāles direktore Ilze Dzene.

Formāts neierasts un pirmo reizi, bet ar ļoti laimīgām beigām.

"Šim stāstam patiešām ir laimīgs noslēgums ar to, ka bērns pēc "Zoom" tikšanās vairākas reizes ir viesojies šajā ģimenē un ģimene ir bijusi šeit vairākas reizes, un pagājušajā nedēļā ģimene pateica to, ka viņi vēlas šo bērnu uzņemt savā ģimenē. Tā ir tāda laimīga satikšanās, jo arī šis bērns vēlas nonākt šajā ģimenē. Viņš spēj paust savu viedokli," piebilda Dzene.

Šodienas tiešsaistes pasākumu virtuāli apmeklēja vairāki desmiti potenciālo ģimeņu, un, kamēr koronavīrusa pandēmijas ierobežojumus neatcels, bērnunama darbinieku kolektīvs ir apņēmības pilns meklēt ģimenes arī šādā veidā. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti