4. studija

Kāpēc Siguldas kapu apmeklētājus mulsina lāzertags aiz kapu žoga?

4. studija

4. studija

Kāpēc uz Latvijas ceļiem dažviet ir pretrunīgas un maldinošas norādes?

Kāpēc uz Latvijas ceļiem dažviet ir pretrunīgas un maldinošas norādes?

Pārvietojoties pa Latvijas autoceļiem, transportlīdzekļu vadītājiem ik pa laikam nākas sastapties ar ceļa norādēm, uz kurām lasāmā informācija ir nesakritīga vai pat pretrunā ar brīdi iepriekš redzēto ceļazīmi. "Latvijas Valsts ceļi" norāda, ka ceļu tīkls mainās un zīmju atjaunošana notiek, cik iespējams.

LTV bija divās vietās, kur ceļa zīmes nesakrīt. Vietā, kur no autoceļa A3 Murjāņi–Valmiera atzarojas ceļš P11 Kocēni–Tūja, ceļazīme saka, ka līdz Limbažiem šajā vietā ir 38 kilometri. Sekojot ceļa norādei un nogriežoties uz Limbažiem, pēc 170 metriem sagaida jauna ceļa norāde, kas rāda, ka attālums līdz Limbažiem sarucis jau par diviem kilometriem. Savukārt pēc pieveiktiem 36 kilometriem joprojām nav ne miņas no pilsētas. 

Autoceļa P4 Rīga-Ērgļi krustojumā ar autoceļu P10, kas ved uz Ropažiem, ceļa zīme rāda, ka līdz Ērgļiem ir 62 kilometri. Pabraucot Ērgļu virzienā tikai pāris kilometru tālāk, pie ceļa P10 pagrieziena uz Tīnūžiem ceļa zīme liecina, ka līdz Ērgļiem ir tālāk - jau 68 kilometri.

"Latvijas Valsts ceļu" Pārvaldīšanas daļas ceļu būvinženieris Alberts Bajārs pastāstīja, ka ceļa zīmes nesakrīt, jo ceļa garums mainās pēc būvdarbiem.

"Ceļu tīkls laika gaitā mainās, un, protams, šādas nesakritības attālumos līdz apdzīvotām vietām var rasties autoceļu būvobjektos, ja tie tiek veikti dažādos laika posmos. Izbūvētajā ceļa posmā ceļazīmes tiek nomainītas atbilstoši esošajai situācijai, taču atlikušajā ceļa posmā, kas var būt pat vairākus desmitus kilometru garš, netiek nomainīts uzreiz. Lielākas nesakritības var būt, ja tiek mainīts ceļa maršruts pašā apdzīvotajā vietā," stāstīja Bajārs.

Viņš norādīja, ka P4 ceļš, kas sākas Rīgā, tika izmainīts pēc Dienvidu tilta izbūves - ceļa garums mainījies pat par vairākiem kilometriem. Savukārt Limbažos autoceļa P11 maršruts mainījās pēc Limbažu apvedceļa un Dzelzceļa ielas izbūves pilsētā.

"Latvijas Valsts ceļu" pārstāvis arī atzina, ka kopumā valsts autoceļu tīklā ir vismaz 125 tūkstoši ceļa zīmju. To skaits katru gadu pieaug, tāpēc autoceļu uzturētājam fiziski neesot iespēju izsekot visām neprecizitātēm. Ceļa zīmju nomaiņu pēc izmaiņām autoceļu maršrutos uzņēmums veic pakāpeniski autoceļu nozarei pieejamā finansējuma ietvaros, atjaunojot bojātās vai nozagtās ceļa zīmes.

Uzņēmuma pārstāvis aicināja iedzīvotājus ziņot iedzīvotājus par nesakritībām. Un par LTV apsekotajām vietām informācija nodota "Latvijas Valsts ceļu" vietējām nodaļām. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt