Sadaļas Sadaļas

4. studija

4. studija

4. studija

4. studija

Kāpēc Ropažu novada pašvaldība novilcinājusi lietusūdeņu noteksistēmas remontu?

Kāpēc Ropažu novada pašvaldība novilcinājusi lietusūdeņu noteksistēmas remontu?

Nesenās lietavas daudzviet Latvijā radīja sen neredzētas situācijas, kad kartupeļu vagās ir ūdens, pie mājām rodas necaurbraucamas peļķes, uz ielas gluži kā pa upi peld pīles utt. Taču no Rīgas netālā Ropažu novada Silakrogā iedzīvotājiem tikai ar skumjām un bezspēcību nācās secināt, ka vēsture diemžēl atkārtojas un ka viņu pašvaldības solījumi pērnajā vasarā – savest kārtībā mājas iekšpagalma lietusūdeņu noteksistēmu – ir pliki solījumi.

Pērn Silakroga iedzīvotāju pacietības mērs bija pilns un viņi ar "4. studijas" starpniecību bija gatavi stāstīt par savu gadiem sasāpējušo problēmu. Pēc spēcīgajām lietusgāzēm pludoja ne tikai pagalms, kas atrodas uz pašvaldībai piederošas zemes. Ūdenim vairs nebija kur palikt, un tas atrada ceļu uz zemāko vietu, proti, mājas pagrabu. Tad iedzīvotājiem "4. studijas" kameras priekšā toreizēja Ropažu novada izpilddirektore skaidri un gaiši solīja – tiklīdz beigsies mājas siltināšanas darbi, situācija mainīsies.

Sākumā aktīvākie iedzīvotāji ik pa divām nedēļām skrupulozi sekoja – kā veicas ar projekta izstrādi. Tā kā projekts tika izstrādāts un apstiprināts, kā arī atrasts būvnieks, iedzīvotāji ar cerībām gaidīja šo pavasari, kad sāksies darbi, bet nekā. Realitātē iedzīvotājus atgrieza spēcīgās maija beigu lietusgāzes. Jau nākamajā dienā Ropažu domes sēdē jautājums tika kārts pie lielā zvana.

Taču atradās tautas kalpi, kas nodokļu maksātāju problēmu laikam uztver kā joku. "Gumijas zābaki vēl nav atcelti," Ropažu novada domes sēdē maija beigās paziņoja deputāts Vladislavs Šlēgelmilhs.

Tikmēr "Priedes 1" nama iedzīvotāja Kristīne sacīja: "Vajadzētu padomāt un vienreiz sakārtot arī šeit iekšpagalmu, ne jau mums kā iedzīvotājiem šis viss pieder. Tā ir pašvaldības zeme. Un reāli, ja jau mēs te dzīvojam un esam deklarēti, un maksājam pašvaldībai nodokļus..."

Protams, lai izietu no mājām, ir iespēja ietērpties pat ūdenslīdēja tērpā, kā arī atcerēties, ka par bērnu drošību uz ūdens vispirms ir atbildīgi vecāki. Tomēr diez vai šīs atrunas var kalpot kā argumenti pašvaldības bezdarbībai.

"Avīzē bija rakstīts, ka finansējums ir, viss ir.. nu tik pavasaris, nu tik būs, nu jau ir jūnijs un nekā nav. Izrādās, viņiem tur nekas nav noslēgts, nekādi līgumi, nekas. Viņi tikai māna iedzīvotājus," sacīja iedzīvotāja Liene.

Jau minētajā Ropažu novada domes sēdē tagadējais izpilddirektora pienākumu izpildītājs atklājis, ka tiešām – lietusūdens ūdeņu notekūdens sistēmas sakārtošanas projekts ir apstiprināts un atrasts arī būvnieks, kas gan vēlāk paziņojis, ka par norunāto cenu nav gatavs darbus paveikt, tomēr uzņēmējam līgums parakstīšanai no domes nosūtīts.

"Konstatējām, ka pretendents nav to līgumu parakstījis un darbu arī nav uzsācis veikt. Kaut gan pirms tam likās, ka pretendents tomēr to darīs.

Šobrīd ir konstatēts, ka darbs nav darīts, nav izdarīts. Līgums tomēr nav parakstīts no abām pusēm. Līdz ar to sludināsim jaunu iepirkumu, lai atrastu pretendentu," stāstīja Ropažu novada izpilddirektora pienākumu izpildītājs Oskars Ašmanis.

Kā gan neviens no novada priekšstāvjiem līdz šim nebija pamanījis un zinājis, ka līgums nav parakstīts un pasūtītie darbi nenotiek, skaidrot raidījumam "4. studija" nedz izpilddirektoram, nedz kādam no deputātiem nebija vaļas. Izrādās, ka pašvaldība pagājušajā gadā realizēja daudz un dažādus vērienīgus projektus, ko katru uzrauga konkrēts pašvaldības pārstāvis. 

"(..) Varētu teikt, ka tā ir bijusi savstarpēja nesaprašanās, savstarpējas komunikācijas kļūda, kā rezultātā, protams, ir zaudēts laiks," atzina Ropažu novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību daļas vadītāja Inga Koleča.

Pieteikumus jaunajai cenu aptaujai pašvaldība gaidīja līdz 7. jūnijam. Tas nozīmē, ka remontdarbi sāksies agrākais šoruden.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt