Rīta intervija

Bijušais LU rektors Mārcis Auziņš par augstāko izglītību

Rīta intervija

Politologs Ivars Ījabs par 2018. gada politiskajiem notikumiem

VDK izpētes komisijas vadītājs Kārlis Kangeris par čekas maisiem, tālāko komisijas darbību

Kangeris: Pētnieki ieteiks publicēt VDK kartotēku bez komentāriem

PSRS Valsts drošības komitejas (VDK) dokumentu izpētes komisija noteikti sagatavos gala ziņojumu paredzētajā laikā – līdz nākama gada maija beigām -  un ieteiks publicēt arī VDK aģentu kartotēku, intervijā Latvijas Radio sacīja pētnieku komisijas vadītājs Kārlis Kangeris.

Viņš pauda, ka nebūs nekādu problēmu iesniegt ziņojumu noteiktajā laikā, bet, kā attīstīsies politiskā spēle, kā rīkosies politiķi, nav zināms.

Kangeris sacīja, ka ziņojumā valdībai būs ieteikums publicēt VDK aģentu kartotēku, kurā ir aptuveni 4300 vārdi, un publicēt to bez komentāriem. Kangeris skaidroja, ka pašā gala ziņojumā konkrēti vārdi gan nebūs minēti.

Komisijas vadītājs skaidroja, ka kartotēka jāpublicē bez komentāriem, jo nav pietiekamu pierādījumu tam, vai persona sadarbojas brīvprātīgi vai ne.  Bet Kangeris uzsvēra, ka visi VDK dokumenti jādara pieejamai sabiedrībai.

“Tas sabiedrībai jāizdzīvo cauri, un tas ir sen nokavēts, to vajadzēja darīt deviņdesmito gadu sākumā, taču tas ir vajadzīgs, jātiek galā ar pagātni,” sacīja Kangeris.

Jau ziņots, ka VDK materiālu izpētes speciālā valdības izveidotā starpnozaru komisija tapusi pēc Saeimas lēmuma, ka pirms VDK dokumentu publiskošanas vēl jāveic šo materiālu zinātniskā izpēte. Bijušās Valsts drošības komitejas dokumenti publiski būs pieejami pēc 2018.gada maija beigām, bet jau tagad ir skaidrs, ka kartotēka nav pilnīga un informatoru kartītes nevar kalpot par pierādījumu sadarbības faktam ar padomju laika represīvo iestādi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti