Kandavas novadā nespēj vienoties par pusdienu līdzfinansēšanu skolēniem un sasauc ārkārtas sēdi

Aizvadītajā Kandavas novada domes sēdē domnieki nav spējuši vienoties par pusdienu līdzfinansēšanu skolēniem un pirmdien, 30.decembrī, sasaukta domes ārkārtas sēde, aģentūra LETA uzzināja domē.

Ar nākamo gadu brīvpusdienas 1.-4.klašu skolēniem būs jānodrošina gan valstij, gan pašvaldībām, un vietvarām finansējums jāatvēl vismaz tādā pašā apmērā, kādā to nodrošina valsts.

Pusdienu izmaksas Kandavas novada izglītības iestādēs atšķiras, ko ietekmē noslēgtie iepirkuma līgumi. Kandavas Kārļa Mīlenbaha vidusskolā un Kandavas Reģionālajā vidusskolā pusdienas maksā 1,17 eiro, neieskaitot pievienotās vērtības nodokli (PVN), savukārt visās Kandavas novada pagastu skolās - 1,36 eiro bez PVN.

Domes sēdes protokols liecina, ka pašvaldības finansējumam Kandavas Kārļa Mīlenbaha vidusskolas un Kandavas reģionālās vidusskolas 1.-4.klašu skolēniem no nākamā gada jābūt vismaz 0,71 eiro, ieskaitot PVN. Savukārt par 1.-4.klašu skolēnu ēdināšanu pagastu pamatskolās pašvaldības finansējums bija jānosaka 0,94 eiro, ieskaitot PVN.

Lai nodrošinātu mazāko skolēnu ēdināšanu, domē bija plānots atcelt finansējumu 5.-6.klašu skolēnu pusdienām, ko līdz šim pašvaldība sedza, taču deputāti nespēja vienoties par izmaiņām. Domes sēdē izskanēja priekšlikums pusdienas piektklasniekiem un sestklasniekiem segt daļēji, taču tas netika atbalstīts.

Tāpat balsošanai nodotais lēmumprojekts paredzēja noteikt pašvaldības līdzfinansējumu pusdienu maksai 50% apmērā daudzbērnu un trūcīgām ģimenēm, kuru bērni izglītību iegūst Kandavas novada vispārējās izglītības iestādē vai Kandavas novada pirmsskolas izglītības iestādē.

Domes sēdes protokols liecina, ka puse no 12 klātesošajiem deputātiem balsojumā par izmaiņām skolēnu pusdienu finansēšanā atturējās, par lēmumprojektu balsoja tikai četri, tāpēc lēmums netika pieņemts. 

Lai, sākot ar jauno gadu, finansējumu skolēnu ēdināšanai varētu nodrošināt, pirmdien, 30.decembrī, plkst.8.30, sasaukta domes ārkārtas sēde, kurā izskatīs divus jautājumus, kas saistīti ar 1.-4.klašu izglītojamo ēdināšanas līdzfinansējuma maksas apstiprināšanu un izglītojamo ēdināšanas maksas noteikšanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt