Dienas ziņas

VID godina lielākos nodokļu maksātājus

Dienas ziņas

Uzņēmēju viedoklis – pārmaiņām jābūt

Atkritumu savākšanas reorganizācija Kandavā un Rojā

Kandavā un Rojā bez līguma atkritumus vairs nodot nevarēs

Kandavas un Rojas novadā līdz šim legāli nodot sadzīves atkritumus varēja arī tad, ja līgums par atkritumu izvešanu nebija noslēgts. Pretenzijas pret šādu kārtību radušās gan Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijai, gan jaunajam atkritumu apsaimniekošanas sabiedrības "Piejūra" vadītājam. Tāpēc tagad pieņemts lēmums, ka atkritumu pārkraušanas un šķirošanas stacijās no 1. maija sadzīves atkritumus vairs nodot nevarēs.

Sadzīves atkritumi no konteineriem Kandavas novadā nonāk atkritumu poligonā ''Janvāri'' Talsu novadā, bet tie, kuri līgumu nav noslēguši līdz šim, tos varēja atvest uz atkritumu pārkraušanas un šķirošanas staciju. Šāda sistēma esot arī Rojā, bet Kandava ir vienīgā vieta, kur tā reāli darbojās.

"Deviņas pašvaldības izveidoja savu ''Piejūras sistēmu'', bet katrai pašvaldībai ir atšķirīgi saistošie noteikumi, kas skar atkritumu apsaimniekošanas sistēmu," skaidroja "Piejūras'' valdes priekšsēdētājs Ēriks Žaporožecs.

Mēnesī stacijā iegriezušies vairāki desmiti klientu, kas atveduši ap desmit tonnām nešķiroto sadzīves atkritumu. ''Piejūras'' šķirošanas stacijā satiktā kundze stāsta, ka turp vedusi nolietotās elektropreces, bet uzskata, ka tas bijis labs risinājums. 

Pēc pašvaldības policijas aplēsēm, Kandavas novadā līgumi par atkritumu izvešanu varētu nebūt noslēgti ap 400 mājsaimniecībām, un, iespējams, ka tādējādi mazāk lieku atkritumu saņēmuši daudzdzīvokļu māju konteineri. Tomēr jaunais ''Piejūras'' vadītājs saskata vairākas negatīvas iezīmes.

"Cilvēki šobrīd atnes savus maisiņus, tiek samaksāta kaut kāda nauda, kas tiek pieņemta uz vietas kasē, kas nav pieļaujams. Tas ir pirmais,

un otrais, tie atkritumu apjomi tagad ir nekontrolēti un nereģistrēti.

Tāpēc jau ''Piejūra'' izveidoja savu atkritumu apsaimniekošanas sistēmu un nopirka specializētās automašīnas un konteinerus, ar kuriem ir atļauts pārvadāt sadzīves atkritumus," uzsvēra Žaporožecs.

Turklāt uz šķirošanas staciju tiekot vesti arī novada sētnieku saslaucītie atkritumi, kurus nemaz nedrīkstot saukt par sadzīves atkritumiem.

Iebildumi pret nešķirotu atkritumu nonākšanu šķirošanas stacijā ir arī Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijai (SPRK).

"Mums bija iebildumi tieši par to, ka šīs izmaksas tiek iekļautas atkritumu apglabāšanas tarifā, jo to maksā visi ''Piejūras'' reģiona iedzīvotāji," sacīja SPRK Ūdenssaimniecības un atkritumu apglabāšanas pakalpojumu departamenta direktore Agnese Kozlovska.

Ņemot vērā regulatora iebildumus, apsaimniekotājs pieņēmis lēmumu no 1. maija pārtraukt sadzīves atkritumu pieņemšanu šķirošanas stacijā. Turpmāk līgums par atkritumu izvešanu būs obligāts visiem novada iedzīvotājiem, un izmaiņas saistošajos noteikumos gatavo arī pašvaldība.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt