Dienas ziņas

Cīņa ar kontrabandu ir lēna, bet efektīga

Dienas ziņas

Latvijas ģimenes uzņem ukraiņu bērnus

Kandavnieki vienojās simboliskā Krusta ceļā

Kandavā simboliskā Krusta ceļā garīdznieki aicina nepadoties grūtībām

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Krusta ceļa gājiens piektdien notika arī Kandavā, un tur sanākušos procesijas dalībniekus garīdznieki aicināja nepadoties grūtībām un būt atbildīgiem par katru izteiktu vārdu.  

Lai pieminētu Jēzus Kristus nāvi un vēlreiz kopā izstaigātu Golgāta ceļu, arī Kandavas Romas Katoļu  baznīcā, kur atrodas Baltijā vienīgā Gvadelupes dievmātes altārglezna, jau par tradīciju kļuvis simbolisks krusta gājiens.

Kandavas Romas katoļu draudzes priesteris Toms Priedoliņš saka, ka “nav svarīgi, cik ir pagājis laiks, kad Jēzus gāja šo krusta ceļu, tas ir tas, ko viņš ir izdarījis mūsu, katra cilvēka dēļ, nesot šo krustu, un tieši šāda apziņa ir svarīga vienmēr”.

Kandavas Luterāņu draudzes mācītājs Atis Freipičs savukārt uzsver, ka “šīs dienas notikums, Lielās piektdienas notikums ir ļoti nopietns, bet tas mūs ved uz lielu prieku, un ja mēs patiešām nopietni izdzīvojam Lielo piektdienu, tad mēs varam piedzīvot patiesu prieku Lieldienu rītā, jo mēs saprotam, ka Kristus nav palicis kapā, bet ir augšām celts, un tā ir uzvara”.

Pieminēt Jēzus ciešanas piektdien ieradušies ap pussimts kandavnieku. Vieniem taciņa uz dievnamu jau sen iestaigāta, citi šeit ierodas vien  īpašos gadījumos.

Kandavas iedzīvotāja Leonārija stāsta, ka “pēc visiem pārdzīvojumiem, pēc visām domām, kad atnāc uz baznīcu -  liekas tā mierīgi, aizej - prieks smaidīt, tāds vieglums”.

Apstājoties pie katras no simboliskajām  14 krusta ceļa stacijām, garīdznieki aicināja nepadoties grūtībām, pretoties viegliem kārdinājumiem un atcerēties, ka jābūt atbildīgiem par katru izteiktu vārdu. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti