Dienas ziņas

Jaunās pases – krāsainas un latviskas

Dienas ziņas

Grāmata režisora Z.Ķestera piemiņai

Noskaidroti konkursa «Gada jaunietis» uzvarētāji

Kandavā noskaidroti konkursa «Gada jaunietis» uzvarētāji

Viņi visi ir radoši, aktīvi un vēlas ko mainīt ne vien savā, bet arī visa novada dzīvē. Tā par Kandavas novada jauniešiem saka konkursa ''Gada jaunietis'' žūrijas komisija. Ideja par šādu konkursu radusies pašiem jauniešiem, un šogad labākie un darboties gribošākie noskaidroti jau trešo reizi.

Kopš 2012.gada, kad Kandavas vēsturiskajā skolas ēkā durvis vēra jauniešu centrs ''Nagla'', rosība šeit valda ik dienu. Arī konkursa ''Gada jaunietis'' organizēšanā aktīvu dalību ņēma centra dalībnieki. Gatavotas balvas, noformētas telpas un sagatavoti priekšnesumi noslēguma pasākumam.

Konkursā  trīs vecuma grupās žūrija vērtēja jauniešu sagatavotās prezentācijas, aktivitāti ikdienā, dalību projektos un vēlmi iesaistīties novada dzīvē.

"Tas interesantais ir tas, ka tad, kad  jaunieši jau ir pabeiguši skolu Kandavā un aiziet uz augstskolām Rīgā, Jelgavā, Liepājā, viņi atgriežas šeit un turpina darboties. Pamats ir ielikts šeit uz vietas," stāsta Kandavas novada izglītības pārvaldes vadītāja Silvija Tiltiņa.

Konkurss''Gada jaunietis'', kura idejas autori arī ir paši jaunieši, Kandavā notika jau trešo reizi.

Vecuma grupā no 13-15 gadiem par konkursa uzvarētāju atzīta Cēres pamatskolas astotklasniece Paula Saija, kura dzied, dejo, mācās mūzikas skolā, organizē dažādus pasākumus un savu nākotni vēlas saistīt ar medicīnu vai mūziku.

"Patiesībā tie ir mani hobiji un manas intereses, un es cenšos tās pilnveidot un varbūt arī sekot mammas pēdām - būt atraktīva," sacīja Cēres pamatskolas skolniece Paula Saija.

Vidusskolas grupā balvu un nosaukumu ''Kandavas gada jaunietis 2014'' ieguva Kārļa Mīlenbaha vidusskolas audzēkne Kerija Fedorenko, bet vecuma grupā līdz 25 gadiem uzvaras laurus plūca Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) studente un studentu pašpārvaldes vadītāja Viktorija Selezena, kura lielāko daļu laika pavada Jelgavā, tomēr joprojām aktīvi darbojas arī savā dzimtajā novadā. Viņasprāt, tieši jaunieši ir tie, kuriem dota iespēja mainīt priekšstatus par Latviju kā vietu, kur dzīvot.

"Jāpaskatās apkārt ar platākām acīm, jo citi saredz tikai visu pelēko, bet jāskatās ar krāsām. Ir jāsaprot, ka jebkurā valstī notiek dažādas lietas un notikumi, bet mūsu valsts ir tā, kas satur mūsu tautu kopā," optimistiska ir LLU studente Viktorija Selezena.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt