4. studija

Kas notiek Ziedoņdārzā?

4. studija

4. studija

Dārgā kanalizācija

Kanalizācijas aku Rīgas nama pagalmā remontē par vairāk nekā 4500 eiro

Elvīras ielas iedzīvotāji ir pārskaitušies uz "Rīgas namu pārvaldnieka" darbiniekiem, kuri par kanalizācijas akas remontu no iedzīvotājiem pieprasa vairāk nekā 4,5 tūkstošus eiro. Pašvaldības uzņēmumā norāda - kanalizācijas akas remonts bijis sarežģīts un pakalpojums nodrošināts konkursa kārtībā. Savukārt nekustamā īpašuma pārvaldnieku asociācijā aicina cilvēkus ēkas apsaimniekošanu pārņemt savās rokās.

Elvīras ielā 3, Āgenskalnā, "Rīgas namu pārvaldnieks" apsaimnieko divas dzīvojamās mājas, 14 dzīvokļus, kuru pagalmā atrodas kanalizācijas aka. Divus gadus aka bijusi gaužām bēdīgā stāvoklī, lai arī, pēc iedzīvotāju vārdiem, viņi katru mēnesi apsaimniekotājam maksājot 200 eiro par tās uzturēšanu kārtībā. Sapratuši, ka aka ir teju uz sabrukšanas robežas, kas nozīmētu – kanalizācijas noplūšanu pagalmā, nolēmuši pārvaldnieku informēt paši. 

"Maijā uzrakstījām iesniegumu, ka mums tā aka ir sabrukusi. Un pēc kaut kāda mēneša atnāca cilvēks, te pasēdēja divas dienas, un pēkšņi, nevienam neko nesakot, iebrauca te mājās tehnika," stāsta mājas iedzīvotāja Velta Kuzņecova.

Savukārt Aina Rāviņa ir sašutusi, kāpēc iedzīvotājiem nav izskaidrot remonta tāme.

"Ko nozīmē četri tūkstoši, es varu kolosālu eiro remontu uztaisīt. Uz kāda pamata, no kurienes ir izzīsti tie četri tūkstoši?"

uzsver Rāviņa.

Remonta summu pārvaldnieks sadalījis uz visiem 14 dzīvokļiem. Par akas remontu būs jāmaksā pusgadu, ņemot vērā dzīvokļa platību. Piemēram, pensionārei Veltai tie ir vairāk nekā 54 eiro mēnesī.  

"Viņi uzraksta, ka tas ir ārpus avārijas darbs un paņem procentu, sešus procentus sev peļņā. Un viss. Ko mēs varam darīt? Mēs esam kā dzimtbūšanā, kā vergi? Ko mums viņi liek, to mums jāmaksā. Jūs varat vai nevarat, jums ir jāmaksā. Mēs esam pakļauti kā jumtam, kā reketa jumtam un viss," saka pensionāre.

Mājas iedzīvotāja Agrita Slīpā uzsver, ka par mājas iedzīvotājiem neviens nedomā: "Varbūt viņi uzskata, ka tas ir godīgi, bet pret namu iedzīvotājiem... viņiem absolūti vienalga. Absolūti vienalga, absolūti."

"Rīgas namu pārvaldniekā" skaidro, ka aka bijusi veca. Darbinieki veikuši monitoringu un secinājuši – tā kuru katru brīdi var sabrukt.

Akas remontdarbi bijuši apjomīgi - notikusi grodu nomaiņa, cauruļu nomaiņa, lai sistēma turpmāk normāli funkcionētu.

Pašvaldības uzņēmuma parstāvis Krists Leiškalns skaidro, ka informācija par remontu bijusi izvietota kāpņu telpā.

""Rīgas namu pārvaldnieks" ir uzņēmums, kas strādā ar tiem pakalpojumu sniedzējiem, kas ir uzvarējuši konkursā, konkursa kārtībā noskaidroti, kā ekonomiski izdevīgākie pakalpojumu sniedzēji, konkrēti šajā brīdī," uzsver Leiškalns.

Velta Kuzņecova gan noskaidrojusi, ka privāts uzņēmums aku varētu salabot par 800 eiro.

Nekustamā īpašuma pārvaldnieku asociācijā skaidro – "Rīgas namu pārvaldnieks" šajā situācijā likumu nav pārkāpis, savas pilnvaras un tiesības arī nē. Vien iedzīvotājiem būtu jāizdara secinājumi, jo par šiem darbiem bija iespēja samaksāt daudz mazāk.

"Dzīvokļu īpašniekiem ir jāsaprot to, ka tirgū ir vidējā cena, piemēram, šie te 100%, un tā cena par pakalpojumu, preci svārstās – plus mīnus 40%. Tātad, ja mūsu īpašumu apsaimnieko kāds svešs uzņēmums, tad mums ir jārēķinās, ka mums būs 140% sadārdzinājums.

Mēs varam ieekonomēt tikai tādā gadījumā, ja mēs paši, attiecīgi, pārvaldītu šo māju, apsaimniekotu to.

Tad mēs varam panākt to, ka, meklējot labākus izpildītājus, ka šis pakalpojums maksās 60%. Un šīs iespējas likumā ir dotas. Tikai jāsaprot to, ka šī iespēja, šīs tiesības nedarbojas automātiski. Dzīvokļu īpašniekiem ir jāsanāk kopā, jāpieņem lēmums, ka mēs pārņemam dzīvojamo māju, un tad viņi attiecīgi pierāda sev, ka šo pakalpojumu, kuru vakar namu pārvalde izdarīja par 140%, mēs varam izdarīt pa 60%," skaidro pārvaldnieku asociācijas prezidents Vitolds Peipiņš.

Kanalizācijas akas remonta tāmi iedzīvotāji var apskatīt pārvaldnieka klientu apkalpošanas centrā. Par paveikto gan mājas iedzīvotājiem būs jāsamaksā. Vēl līdz maksājuma uzvarošajam finišam atlikuši divi mēneši.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti