Panorāma

Valdība dzēš slimnīcu parādus

Panorāma

Pirmizrāde filmai par scenogrāfu Andri Freibergu

Kanādas parlamenta spīkers vizītē Latvijā

Kanādas parlaments vadītājs: Krievijai ir tiesības rīkot mācības, NATO – būt Baltijā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Krievijai ir tiesības rīkot militārās mācības savā valstī, savukārt NATO atrodas šeit, lai stabilizētu Baltijas reģionu un atbalstītu savus baltiešu sabiedrotos. Tā Krievijas īstenoto “Zapad” mācību radītās sajūtas raksturo Kanādas parlamenta Senāta priekšsēdētājs Džordžs Fērijs. Tieši Kanāda Latvijā patlaban vada daudznacionālo kaujas grupu, nodrošinot NATO paplašinātu klātbūtni.

Kanādas spīkers Latvijā uzturas piecu dienu vizītē un atzīst, ka dažbrīd jūtas gandrīz kā savā dzimtenē. Abas valstis vieno gan skarbas ziemas, gan aizrautība ar hokeju un citas vērtības. Daudzi latvieši padomju okupācijai sākoties patvērās Kanādā, un spīkers paudis atbalstu komunisma upuru piemiņas memoriāla izveidei Kanādas galvaspilsētā Otavā. Uzrunā no Saeimas tribīnes viņš sacīja, ka pašreizējo reģionālo un pasaules problēmu priekšā svarīgi ir būt vienotiem.

“Man jāsaka jums, ka biju visai iespaidots par sadarbības apjomu un par to Kanādas karavīru noskaņojumu, kuri tur bija, un arī visai iespaidots par to, kā visas grupas savas klātbūtnes laikā, atbalstot NATO aliansi šajā reģionā, šo mērķi īsteno. Bija diezgan iespaidīgi!” jau intervijā LTV “Panorāmai” atzīst Fērijs.

LTV: Krievija šobrīd ir gatava ļoti plašām militārajām mācībām mūsu robežu tuvumā. Šajā situācijā kādas ir jūsu sajūtas?

Kā jau zināt, Krievija ir neatkarīga valsts. Ja tā nolemj rīkot militārās mācības savā valstī – tās ir viņu pašu tiesības. NATO atrodas šeit, lai palīdzētu nodrošināt stabilitāti Baltijas reģionā, atbalstot savus baltiešu sabiedrotos.

LTV: Pirms gada Latvija bija pirmā valsts, kas ratiificēja tirdzniecības līgumu starp Eiropas Savienību un Kanādu. Tas stāsies spēka šomēnes. No jūsu viedokļa raugoties – kas ir nozīmīgākie ieguvumi, ko Latvija varētu saņemt no šī līguma darbības?

Tas ir ļoti labs jautājums, jo, kā zināt, šāds visaptverošs tirdzniecības līgums ir ļoti nozīmīgs Kanādai. Mēs ļoti cieši sekojam, kā Latvija kļuva par mūsu pirmo Eiropas kolēģi, kas to ratificēja un esam ļoti pateicīgi mūsu latviešu draugiem par to. Tas atver daudzas durvis – gan Kanādai, gan Latvijai. Kā zināt, mēs patlaban esam starp 196 -190 miljoniem eiro gadā. Mēs redzam, ka tas pieaugs, jo barjeras kritīs, tirdzniecības barjeras Latvijai kritīs, lai rastu piekļuvi darbiem celtniecībā, informācijas tehnoloģijās un savu ražojumu pārdošanai Kanādā.

LTV: Kanādas premjerministrs Džastins Trudo ir sacījis, ka līgums radīs vairāk darbavietu cilvēkiem un dos vairāk iespēju uzņēmējiem. Vai jūs varētu nosaukt kādu piemēru šādām iniciatīvām no Kanādas puses?

Ja jūs paraudzīsieties uz manu provinci, kur dzīvoju – Ņūfaundlendu un Labradoru – tur zvejniecība ir ļoti liela un nozīmīga mūsu ekonomikas nozare. Tas atver pavisam jaunu jomu mums no Kanādas puses. Savstarpēji tas nodrošina tirgū labāku produktu, kas Latvijā var būt iekšēji patērēts vai tālāk pārdots.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti