Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

Steidz mainīt pagaidu budžeta regulējumu

Dienas ziņas

Valdības veidošanas laikā sāk iezīmēties pretrunas

Kanādas pārstāvji viesojas Nautrēnu vidusskolā

Kanādas karavīri viesojas Nautrēnu vidusskolā, kur jau 10 gadus māca aizsardzību

No 2024. gada valsts aizsardzības mācība skolā būs obligāts mācību priekšmets vidējās izglītības standartā. Jau tagad dažās Latvijas vidusskolās tas ieviests kā pilotprojekts. Rēzeknes novada Nautrēnu vidusskolā jaunieši valsts aizsardzību kā izvēles mācību priekšmetu apgūst jau 10 gadus. Izveidojusies arī sadarbība ar NATO valstu pārstāvjiem, un nesen Nautrēnos viesojās karavīri no Kanādas. 

Nautrēnu vidusskolas pagalmā piestājusi bruņumašīna "LAV 6". Kopā ar to pie skolēniem ieradās arī Kanādas bruņoto spēku karavīri, lai sniegtu iespēju vairāk uzzināt par militāro jomu. Skolēni ar lielu interesi apskatīja aprīkojumu, militāro tehniku gan no iekšpuses, gan ārpuses, kā arī pielaikoja ekipējumu, lai pārliecinātos, cik tas ir smags. 

Nautrēnu vidusskolas 12. klases skolniecei bruņu vestes gan šķitušas diezgan vieglas. Savukārt 9.klases skolnieks Ralfs Bilinskis bija sajūsmā pa sarežģītajām sistēmām

"Tas viss jāpārzina ļoti labi, lai tur vispār varētu sēdēt un braukt. Prasīju, cik ātri brauca... 100 kilometrus stundā braukuši, un cilvēki ārā sēž un salst, jo viņi sēž tur augšā, viņiem nav nekādas apsildes, vienkārši vējš pūš."

Lai arī pašlaik 14 Latvijas dažādu reģionu skolās kā pilotprojekts ieviesta jauna mācību stunda – valsts aizsardzības mācība, Nautrēnu vidusskolā sadarbība ar NATO valstu pārstāvjiem rit teju 10 gadus, un šāda veida mācību priekšmets, tikai izvēles formā, arī ieviests jau tolaik. Šogad to katrā vidusskolas klasē apgūst seši bērni.

"Tur ir iekšā viss – gan Latvijas vēsture, gan militārās apmācības, gan fiziskās apmācības, gan valsts politiskais dalījums. Kad atbrauc tieši paši NATO karavīri un pārstāvji uz skolu, tas ir tāds dzīvs pierādījums, ka to, ko mācās bērni, viņi arī to mācību vielu veic praktiski," skaidroja Nautrēnu vidusskolas direktore Anita Ludborža.

Dienas laikā Nautrēnu vidusskolu apciemoja arī jaunais Kanādas vēstnieks Latvijā Kevins Rekss. Tas bija viņa pirmais izbraukums ārpus Rīgas kopš stāšanās amatā.

"Daļa no maniem darba pienākumiem nav vienkārši saprast, kas notiek galvaspilsētā, bet izpētīt, kas notiek visā valstī. Tāpēc četru gadu laikā, kamēr būšu šajā amatā, mēģināšu apciemot katru reģionu, katru pilsētu. Nautrēni ir kā pirmā vizītes vieta, jo šajā skolā ieviests mācību priekšmets valsts aizsardzība, kas arī ir iespēja sadarbībai ar bruņotajiem spēkiem, rīkojot to pārstāvju un skolēnu tikšanās reizes," stāstīja vēstnieks.

Sabiedroto valstu pārstāvju vizītes Nautrēnu vidusskolā notiek regulāri. Līdz šim skolu ir apmeklējuši arī Polijas, Portugāles, Spānijas un citu NATO valstu pārstāvji.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt