Panorāma

Topošās koalīcijas sadarbības memorands parakstīts

Panorāma

Panorāma

Pārkārtojas, lai strādātu racionālāk

Kanādas karavīri palīdz biedrībai «Tavi draugi» ieviest kārtību «Ukrainas palīdzības angārā»

Kanādas bruņoto spēku karavīri, kuri dislocēti Ādažos, ceturtdien savas prasmes un iemaņas lika lietā, palīdzot ukraiņu bēgļu ģimenēm – biedrības "Tavi draugi" plašajā angārā notika ievērojama pārkārtošanās, lai turpmāk palīdzību varētu sniegt racionālāk. Arī kravas uz Ukrainu varēs organizēt pārdomātāk. 

Lai gan ikdienā lielajā angārā Ventspils ielā 50 skan ukraiņu un latviešu valoda, ceturtdien tur dominēja angļu valoda un celtniecībai raksturīgi trokšņi. 

Kanādas bruņoto spēku pārstāve Valērija Makīčerna sacīja: "Es jūtos tik lepna, ka varam palīdzēt Latvijas cilvēkiem radīt vietu, kur palīdzēt Ukrainas ģimenēm. Šo projektu vada armijas inženieri, es vienkārši palīdzu ar kastu pārvietošanu."

Inženieri ceturtdien savas zināšanas lika lietā, lai  ieviestu lielāku kārtību. Visi šie plaukti arī ir ziedojums, un tagad gan ziedotā pārtika, gan drēbes un higiēnas preces būs labāk pārredzamas. Un plašo telpu varēs piepildīt gudrāk.

Biedrības "Tavi draugi" pārstāvis Kaspars Bērziņš stāstīja: "Neizmantojām racionāli, kā vajadzētu. Tagad būs vairāk vietas, varēsim organizēt kravas. Pagājušajā nedēļā uzkrauto mašīnu uz Černihivu jau aizvedām. Un divas fūres nākamnedēļ varētu doties Harkivas virzienā."

Karā cietušajai Ukrainai joprojām akūti nepieciešams ziemas apģērbs. Tāpat "Tavi draugi" izvirzījuši mērķi aizvest uz Ukrainu pilnu lielo kravas auto ar ierakumu svecēm. Sveču darbnīcas rīkos tepat uz vietas. 

Bērziņš sacīja: "Ir uzradusies jauna vajadzība pēc degvielas, tāpēc mēs meklējam kompānijas, kas gatavas ziedot."

Savukārt biedrības "Tavi draugi" vadītājs Ulvis Noviks piebilda: "Var atbalstīt finansiāli, var atbalstīt fiziski, var braukt uz Ukrainu."

Par atbalstu Ukrainai arī biedrības "Tavi draugi" vadītājs 18. novembrī saņems valsts augstāko apbalvojumu – Triju Zvaigžņu ordeni. 

"Kamēr nav saņemts, grūti aptvert. Tas ir visas mūsu komandas nopelns, tas ir komandas un atbalstītāju darbs," pauda Noviks.

Tikmēr kanādiešiem nākamais ar Latviju saistītais notikums būs militārā parāde. Kanādas bruņoto spēku pārstāve Makīčerna norādīja: "Mēs būsim 18. novembra parādē Rīgā. Būšu tur medicīnas dienesta sastāvā, un tas būs brīdis, ar ko lepoties."

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti