Panorāma

Atgriežas no Lielbritānijas, lai saimniekotu Latvijā

Panorāma

Nav informācijas par studiju sasaisti ar darba tirgu

Kanāda pagarina NATO bataljona vadību

Kanāda uz četriem gadiem pagarinās NATO bataljona vadību Latvijā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Kanāda uz četriem gadiem pagarinās NATO bataljona vadību Latvijā, otrdien pēc tikšanās ar Latvijas premjerministru Māri Kučinski (Zaļo un Zemnieku savienība(ZZS)) paziņoja Kanādas premjerministrs Džastins Trudo.

Trudo: Kanāda uz četriem gadiem pagarinās NATO bataljona vadību Latvijā
00:00 / 00:18
Lejuplādēt

"Priecājos paziņot, ka Kanāda pagarinās savu klātbūtni Latvijā. Vēlos, lai ir skaidrs: Mēs esam gatavi aizsargāt savus sabiedrotos, mieru un drošību pasaulē," par Trudo teikto vēsta Eng.lsm.lv. Iepriekš noteiktais vadības termiņš bija 2019.gads.

Trudo norādīja, ka Latvijā darbosies CF-18 iznīcinātāji, tādējādi sargājot arī Baltijas gaisa telpu. Tāpat paredzēts sniegt atbalstu kiberaizsardzībā.

“Kanādieši vienmēr ir iestājušies par daudz taisnīgāku un brīvāku pasauli. Tāpēc Kanāda būs viens no līderiem NATO,” sacīja Trudo.

Kučinskis pateicās Kanādas premjeram: "Kanādas lēmums turpināt pildīt NATO ietvarnācijas pienākumus Latvijā, pagarinot šo termiņu,

ir labākā dāvana Latvijas simtgadē - ir svarīgi, lai cilvēki zinātu, ka valsts, kurā viņi dzīvo, ir droša."

Tikšanās laikā ar Kanādas premjerministru pateicību pauda arī Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Trudo ar Kučinski pārrunāja arī plašākus drošības jautājumus un dalību NATO samitā 11. un 12.jūlijā. Abi līderi apsprieda arī Latvijas un Kanādas ekonomisko sadarbību. Trudo novērtēja, ka Latvija pirmā ratificēja Visaptverošas ekonomikas un tirdzniecības nolīgumu (CETA) Eiropas Savienības un Kanādas tirdzniecības veicināšanai, kā arī sadarbību ar Kanādas kompāniju "Bombardier", kas ražo lidmašīnas nacionālajai lidsabiedrībai "airBaltic".

Kučinskis par NATO samitu
00:00 / 00:19
Lejuplādēt

Runājot par gaidāmo NATO samitu, tika norādīts, ka tajā jāturpina Velsas un Varšavas lēmumu ieviešana un jāizvirza precīzi tālāki uzdevumi.

Kučinskis uzsvēra, ka turpmākajai NATO klātbūtnei reģionā ir nepieciešami lēmumi par jūras un gaisa spēku atbalstu. 

Kučinskis arī pauda atbalstu pašreizējai NATO politikai pret Krieviju. Līdzīgi uzskata arī Trudo.

“Krievija turpina būt par valsti, kura turpina destabilizēt starptautiskajos likumos balstīto pasaules kārtību un rada problēmas pasaulē. Mēs ar to mēģināsim sadarboties, cik vien iespējams, cenšoties pateikt, ka sagaidām konstruktīvu rīcību. Šobrīd gan mums ar Krieviju ir sarežģītas attiecības, jo tās rīcība nav saskaņā ar to, ko mēs kā demokrātija varam pieņemt,” norādīja Trudo.

Trudo otrdien devās arī uz Ādažu bāzi, lai apmeklētu kaujas grupā dienošos 450 Kanādas karavīrus. Aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis (ZZS) Latvijas Radio raidījumā "Pēcpusdiena" uzsvēra, ka ne tikai Kanādas, bet visiem bāzē esošajiem karavīriem Trudo vizīte bijusi nozīmīga. Tā iedrošinājusi un motivējusi viņus.

Kanādas premjers uzvēra, ka mūsdienu nestabilajā starptautiskajā vidē viņa valsts nākamo 10 gadu laikā savas armijas finansējumu apņēmusies palielināt par 70%. Šis lēmums ļauj cerēt arī uz ieguldījumiem arī Latvijas militārajā infrastruktūrā.

“Kanāda ir ļoti nopietni uztver savu misiju Latvijā. Ilgstošā periodā viņi ieguldīs ne tikai intelektuālos resursus, bet dod cerības, ka tie ieguldīs ilgtermiņā arī materiālos resursus un arī Latvijas NVS varēs spējīgi izmantot kopīgi šos te resursus,”  pauda NBS komandieris Leonīds Kalniņš.

KONTEKSTS:

NATO dalībvalstu līderi par daudznacionālo kaujas grupu izvietošanu Polijā un Baltijas valstīs vienojās alianses samitā 2016.gadā. Par bataljona lieluma kaujas grupas vadītāju kļuva Kanāda. Kaujas grupā ir vairāk nekā 1000 karavīru no Albānijas, Itālijas, Kanādas, Polijas, Slovēnijas, Spānijas, Slovākijas un Čehijas.

Kaujas grupu izveides un izvietošanas mērķis ir veicināt NATO īstenoto atturēšanu un stiprināt alianses aizsardzību.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti