Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Kanāda sāk savu bruņoto spēku štāba būvniecību Latvijā

Kanāda sāk savu bruņoto spēku štāba būvniecību Latvijā

Ar simbolisku lāpstas dūrienu zemē trešdien, 19. jūnijā, sākta Kanādas bruņoto spēku štāba celtniecība Rīgā. Abu valstu pārstāvji atzīst – līdz šim nācies strādāt šaurībā, kas gan ļāvis abām pusēm vairāk mācīties vienai no otras. Štāba izveide apliecinot Kanādas ieinteresētību aizsargāt Latvijas drošību.

Vietā štāba bataljona teritorijā, kurā iepriekš atradās padomju laika garāžas, jau drīzumā sliesies Kanādas bruņoto spēku pavēlniecības štāba ēka. Tieši Kanāda veido kodolu Latvijā izvietotajai daudznacionālajai NATO kaujas grupai. Šodien, klātesot Kanādas vēstniekam un abu valstu bruņoto spēku pārstāvjiem, tika simboliski iedurtas lāpstas, sākot celtniecību.

"Kopš tika izveidota NATO paplašinātā misija, mūsu valstu sadarbība sasniegusi tādus apmērus, par kādiem tikai var sapņot aliansē. Šobrīd Latviju par mājām sauc visvairāk Kanādas valdības darbinieku uz visas planētas," teica Kanādas vēstnieks Latvijā Kevins Rekss.

Līdz šim kanādiešu pavēlniecība bija Nacionālo bruņoto spēku (NBS) apvienotā štāba telpās. "Mēs neesam dienvidnieki, bet latviešiem uzņemt ciemiņus tradīcija ir pēc labākās sirdsapziņas, ko mēs visus šos trīs gadus esam veiksmīgi izpildījuši – saspiedušies paši, bet tādus pašus apstākļus nodrošinājuši arī mūsu kolēģiem," tā saka NBS apvienotā štāba priekšnieks, brigādes ģenerālis Imants Ziediņš.

Ēkas būvniecība izmaksās vairāk nekā 12 miljonus eiro, ko segs Kanāda. Būvniecību veiks Latvijas uzņēmumi Kanādas bruņoto spēku virsuzraudzībā. "Te nav tik daudz jautājums par telpām, kā to - cik efektīvi varam būt. Mēs šeit Apvienotajā štābā atradāmies dažādos kabinetos, dažādās ēkās un stāvos. Mēs izprotam šos ierobežojumus, bet šajā ēkā mēs varēsim strādāt efektīvāk ne tikai ar kanādiešiem, bet ar citiem kaujas grupas pārstāvjiem," pauda Kanādas bruņoto spēku pavēlniecības Latvijā komandieris, pulkvedis Džošs Meidžors.

Ēkas celtniecībai atvēlēti īsi termiņi. Tai jābūt gatavai nākamā gada novembrī. "Kanāda ir vienīgā no deviņām valstīm, kas joprojām dzīvo kazarmās teltīs un ir teikuši, ka būsim pēdējie, kas ies iekšā kazarmās telpās. Tas ir nopietns mājiens un ziņa iedzīvotājiem, ka viņi rūpējas par Latvijas drošību un redz to ilgtermiņā," norādīja Aizsardzības ministrijas parlamentārais sekretārs Mārtiņš Staķis ("Attīstībai/Par!").

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti