Panorāma

Panorāmai 59

Panorāma

Atkal atliek lēmumu par RPIVA likvidēšanu

Kanādā godina Latvijas simtgades karogu

Kanādā godina Latvijas simtgades karogu

Latvijas simtgades Jauniešu rīcības komiteja īsteno interesantu ieceri. Lai uzsvērtu, ka valsts jubilejai gatavojas ne tikai dzimtenē, bet arī ārpus tās, radās ideja par karogu, kas apceļo latviešus visā pasaulē. Šim nolūkam tekstilmāksliniece Dagnija Kupče Cēsīs uzauda smalkvilnas karogu, kas kopā ar īpašu vēlējumu grāmatu ceļo pie latviešiem dažādās valstīs. Karogs savu ceļojumu uzsāka Austrālijā, bet “Panorāmai” izdevās ielūkoties karoga godināšanas svinībās Kanādā. 

Toronto jau pagājušajā nedēļas nogalē sākās simtgades karoga godināšanas svētki. Uz trim dienām tika atvērta izstāde, kurā bija skatāmi ASV un Kanādas latviešu mākslinieku darbi. Tajā piedalījās 20 jauni latviešu izcelsmes mākslinieki - gan amatieri, gan profesionāļi. Mākslinieki apzināti veido projektus ar kultūrvēsturisku tēmu, sakņojoties savā latviskajā identitātē. Plašais apmeklētāju skaits nelielajā Toronto galerijā apliecināja, ka jaunajiem arvien ir aktuāla gan kopīga sanākšana, uzsverot savu latvisko piederību. Izstādes atklāšanas laikā notika pasauli apceļojošā Latvijas simtgades karoga pirmā godināšana Toronto.

"Bija doma, ka šis karogs, speciāli austs Cēsīs, viesojies prezidenta pilī, un tad devās uz Austrāiju, - šis karogs varētu iet pa visu pasauli," sacīja simtgades karoga vēstniece Kanādā Līva Zemīte. "Mēs Kanādā esam otrā valsts, kas to saņem."

Savukārt Toronto latviešu centra valdes priekšsēdētājs Alberts Upeslācis uzsvēra, ka tas ir ļoti labs veids, kā lēnām atgādināt visiem latviešiem ārpus Latvijas, ka nāk mūsu valsts simtgades gads - 2018. gads.

Tālāka karoga godināšana notika latviešu veco ļaužu mītnē "Kristus dārzs", kurā seniori tika iepriecināti ar sarunām, dziesmām un kopīgiem stāstiem par vēsturi un Latvijas nākotni. Taču lielākais pasākums Toronto par godu karogam norisinājās 17.martā.

"Ir diezgan forši paskatīties un redzēt, ko valsts prezidents ierakstīja, ko kultūras ministre ierakstīja," atzina Zemīte. "Arī skatīties, ko Austrālijas latvieši ierakstīja un teikt - “ā, es pazīstu šo meiteni!" Es domāju, ļoti praktiskā veidā tas mūs vieno. Kaut gan mūsu mājasvalstis ir ļoti citādākas, mēs visi esam latvieši, varam atskatīties, kā katrs atstāj mazo zīmi, kas iet karogam līdzi."

Latvijas valsts karoga garais ceļš turpināsies līdz pat 2018. gada nogalei, kad karogs no Brazīlijas latviešu rokām nonāks atpakaļ Latvijā. Karogu ceļā pavada vēstījumu grāmata, kurā latvieši un Latvijas draugi aicināti ierakstīt savu vēlējumu Latvijai tās simtgadē. 

 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti